Yükleniyor...

Coinbase, Halka Arzını Nisan Ayına Erteledi

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi olan Coinbase 68 milyar dolarlık halka arzını Nisan ayına erteledi.

coinbase halka arzi ertelendi nisan

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi olan Coinbase 68 milyar dolarlık halka arzını Nisan ayına erteledi. ABD borsası, ülkede halka sunulan ilk kripto para işletmelerinden birisi ancak planlar şimdilik ertelendi. Ertelenmenin nedeniyle alakalı henüz bir açıklama yapılmadı.

ABD merkezli kripto borsası Coinbase, Bloomberg’in haberine göre doğrudan listelemesini Nisan ayına erteledi. Bazı analistlere göre borsanın değeri 68 milyar doların üstünde, bazı kripto para savunucuları ise gerçek değerinin 100 milyar doların üzerinde olduğuna inanıyor. Coinbase, bazıları tarafından yasal statüsü ve ülkedeki erişimi göz önüne alındığında kripto para alanındaki en tanınmış oyunculardan biri olarak kabul ediliyor.

Coinbase, geçen ayki belgelere göre, özel piyasada işlem gören hisselerinin ortalama 343 dolar fiyatla işlem gördüğünü söyledi. 30 Eylül’de sona eren dönemde, hisselerinin 5,3 milyar dolarlık bir değerleme ile hisse başına ortalama 28 dolar işlem gördüğü biliniyor.

Rapora göre 68 milyar dolarlık değerleme, New York Borsası ana şirketi Intercontinental Exchange Inc (ICE), Nasdaq Inc ve London Stock Exchange’den daha büyük. Ancak vadeli işlem borsası operatörü Chicago Mercantile Exchange (CME) Group’tan 4 milyar dolar daha az.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner