Yükleniyor...

DeFi Projesi TurtleDex’te Rug Pull Olayı! 2.4 Milyon Dolar Çalındı!

Yakın zamanda başlatılan DeFi projesi TurtleDex, iddialara göre 2.4 milyon dolar çalarak bir rug pull olayına imza attı

turtle dex rug pull

Yakın zamanda başlatılan DeFi projesi TurtleDex, iddialara göre 2.4 milyon dolar çalarak bir rug pull olayına imza attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeFi projesi TurtleDex’in, beş gün önceki bir ön satışta toplanan likidite havuzundan 9.000 BNB çekilerek, 2,4 milyon dolara eşdeğer bir rug pull yaptığına inanılıyor. İddiaya göre fonlar ETH’ye dönüştürüldü ve Binance tarafından barındırılan birkaç cüzdana gönderildi.

Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilen bir proje olan TurtleDex’in kurucularının, DeFi projesinin likidite havuzunu boşalttıktan sonra kaçtıkları bildirildi.

15 Mart’ta TurtleDex, likidite havuzu için 9.000 BNB topladı ve TTDX token’larını kullanarak kripto para yatırımcılarına yüksek getiri vaat etti. Bir Twitter kullanıcısı DeFi Stalker, ApeSwap ve PancakeSwap’e yerleştirilen Turtle’ın likidite havuzunun boşaltıldığını söyleyerek bu konudaki haberi yaydı. Fonlar ETH ile takas edildi ve Binance’de yer alan dokuz cüzdana gönderildi.

Projenin web sitesinin çevrimdışı olduğunu ve Telegram kanalının aktif olmadığı edinilen bilgiler arasında. Bahsi geçen kripto para muhabiri Colin Wu, topluluğun Binance’den bu cüzdanları dondurmasını istediğini tweetledi.

Rug Pull Nedir?

Terim, DeFi proje ekipleri tarafından, stakerların ve yield farming yapan çiftçilerinin kripto paralarını koyduğu likidite havuzlarından kripto paraların boşaltılması suretiyle yapılan bir exit scam türüdür.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x