Yükleniyor...

Anthony Scaramucci: Elon Musk, 5 Milyar Dolarlık Bitcoin’e (BTC) Sahip

SkyBridge Capital'in kurucusu Anthony Scaramucci, Elon Musk ile ilgili çok konuşulacak bir yorum yaptı.

musk

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Elon Musk ile ilgili çok konuşulacak bir yorum yaptı. Scaramucci’ye göre Musk, şirketleri aracılığı ile ve kişisel olarak toplamda 5 milyar dolarlık Bitcoin’e (BTC) sahip durumda.

Elon Musk’ın şirketi Tesla, bu yılın başlarında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almış ve dedikodu yayılınca Şubat ayında resmi bir duyuru gerçekleştirilmişti.

Bitcoin’in benimsenmesi açısından oldukça kritik olan bu hamle, Bitcoin’in değerinin büyük bir hızla artmasını sağlamıştı. Elon Musk daha önce Bitcoin ile ilgili karmaşık açıklamalarda bulunmuş zaman zaman iyi zaman zaman ise kötü ifadeler kullanmıştı.

Şimdi Anthony Scaramucci ise, Elon Musk hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Scaramucci, SpaceX’in bilançosunda da Bitcoin olduğunu iddia etti. Ayrıca Elon Musk’ın şirketleri ile birlikte toplamda 5 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip olduğunu da ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner