Yükleniyor...

Coinbase, Hırsızlık ve Kayıplara Karşı Kullanıcılarına Sigorta Sunuyor

27 Ağustos 2014 tarihli blog gönderisinde Coinbase, Bitcoin kullanıcılarına hırsızlık ve kayıplara karşı sigorta sunduğunu açıkladı.

coinbase logo 620x3501

27 Ağustos 2014 tarihli blog gönderisinde Coinbase, Bitcoin kullanıcılarına hırsızlık ve kayıplara karşı sigorta sunduğunu açıkladı. Bu sigortalandırma, Bitcoin kullanıcılarının Coinbase’e güvenini artıracak ve hesaplarının güvenliği hakkındaki endişelerini biraz olsun gidermiş olacak. Coinbase, dev sigorta brokerı Aon ile ortaklık yapıyor ve sadece yüksek kredi notu olan sigortacılar ile çalışıyor. (S&P rating of A+ or A.M. Best Rating of A XV or higher)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

San Francisco bazlı cüzdan ve ödeme sistemleri geliştiren Coinbase, bir süredir bu sigortanın bulunduğunu ve çevrimiçi olarak depoladıkları Bitcoinlerin hırsızlık ve hacker saldırıları gibi olası durumların zararının karşılanabileceğini belirtiyor. Kullanıcı hatası ve hesap bilgilerinin çalınması dahilinde ise kullanıcı bu sigortadan faydalanamıyor.

Son zamanlardaki Bitcoin borsalarının kullanıcıları rahatlatmak adına yaptıkları denetimleri ve Coinbase’in bu haberini göz önüne alırsak, Bitcoin kullanıcılarının kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini sağlamak için şirketler oldukça yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Kullanıcının Bitcoinlerini masaüstü istemcilerde saklamak yerine çevrimiçi cüzdanları (web wallet) ve borsaları kullanması, onlara karşı bir güven duymayı gerektiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x