Yükleniyor...

Coinbase Hukuk Sorumlusu, SEC Konusuna Değindi

Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, menkul kıymet olan birçok kripto projesi olduğunu, ancak bu projelerin Coinbase'de yer almadığını ifade etti.

paul grewal kripto

Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, menkul kıymet olan birçok kripto projesi olduğunu, ancak bu projelerin Coinbase’de yer almadığını ifade etti.

Kripto para piyasasında çalkantılı günler ve süreçler devam ediyor. SEC, BUSD ve Paxos konusundaki hamleleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. BUSD konusunda menkul kıymet iddiaları ve Paxos’un bunu bildirmeme durumu, topun ucuna Binance’i de getirdi. Ancak Binance, BUSD konusunda ihraççı olmadığını belirtmişti. Tüm bu süreçlerin ortasında, Coinbase hukuk sorumlusu Paul Grewal’den de çarpıcı açıklamalar geldi.

Coinbase Hukuk Sorumlusu: Borsamızda Menkul Kıymet Projesi Yok

Kripto endüstrisindeki düzenleme ve denetleme netliklerinin olmaması, SEC’in son zamanlardaki hamleleri nedeniyle değişmeye başladı. SEC, kripto sektörüne yönelik bir ağırlık koymak istiyor.

SEC’in, BUSD ihraççısı Paxos hakkında yürüttüğü soruşturma, Binance tarafına da sıçradı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), çeşitli korku ve panik haberlerine aldanılmaması gerektiğini belirtmişti.

Bu hukuksal süreçler ve menkul kıymet iddiaları devam ederken, Coinbase hukuk sorumlusu tarafından da bir hamle geldi. Borsanın hukuk sorumlusu Paul Grewal, Coinbase’in sadece tutarlılık aradığının altını çizdi.

ABD düzenleyicilerinin kripto paralar üzerindeki etkilere değinen Grewal, SEC konusundaki rahatlıklarını, borsa olarak herhangi bir menkul kıymeti listelemediklerine bağladı. Grewal, ayrıca şunları söyledi;

“Menkul kıymet olan ürünler ile menkul kıymet olmayan ürünler arasında hiçbir ayrım yapılmaması, hukukun üstünlüğünün önemli olmadığı konusunda hemfikir olmamız gerektiğini ve Kongre’nin SEC’in yetki alanını menkul kıymetler ve menkul kıymetler, yine de gelip kayıt olmalıyız,”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner