Yükleniyor...

Coinbase Kurumsal Yatırımcılar için Tezgah Üstü (OTC) Kripto Para Ticaretini Başlattı

ABD'li dev kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, kurumsal müşteriler için tezgah üstü (OTC) kripto para ticaretini başlattı.

Coinbase OTC Kripto Para Ticareti

ABD’li dev kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, kurumsal müşteriler için tezgah üstü (OTC) kripto para ticaretini başlattı.

Tezgah üstü kripto para ticareti, kripto para değişimi yoluyla ticaret yapmaya karşı olan kurumsal yatırımcıların birbirleri arasında doğrudan ticaret yapmalarına izin verecek.

Coinbase’in satış müdürü Christine Sandler, hem döviz hem de OTC işinin müşterilere büyük fayda sağlayacağını düşünerek ve OTC kripto para ticareti için artan talep ile bağlantılı olarak uygulamaya aldıklarını kaydetti. Sandler, “OTC işimizi borsa işimize tamamlayıcı olarak sunduk, çünkü bir çok kurumun OTC’yi kripto para ticareti için bir dolandırma amaçlı olarak kullandığını gördük.” açıklamasında bulundu.

Sandler ayrıca, OTC hizmetinin 2 Temmuz 2018’de başlatılan kurumsal yatırımcılar için kullanıma sunulan Coinbase Custody hizmeti ile birleştirilebileceğini söyledi.

Cheddar’a göre, Coinbase ayrıca müşterilerine kurumsal yatırım platformu Coinbase Prime’da bulunan herhangi bir varlığa yatırım yapmalarına ve web arayüzü, Skype, Bloomberg IB, e-posta veya telefon dahil olmak üzere daha fazla sipariş seçeneği sunmaya başladı.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından OTC, marj ve kripto menkul kıymetleri ticareti ve yeni piyasa verileri ürünleri gibi bir dizi kripto hizmeti sunmak amacıyla tamamen düzenlenmiş bir komisyon satıcısı olma yolunda ilerlemeye başladı. Bu amaçla Coinbase, Haziran ayında Venovate Marketplace Inc. ve Digital Wealth LLC’ye ek olarak Menkul Kıymetler Borsası Keystone Capital Corp.’u satın aldı. Business Insider’e göre Coinbase, ilk olarak bu yılın Mayıs ayında blok ticareti yapmayı planladıklarını açıkladı.

Kripto para borsası Coinbase gibi dev ABD yatırım bankası Goldman Sachs tarafından finanse edilen kripto para odaklı finans hizmetleri dairesinin de Circle Trade olarak adlandırılan benzer bir OTC hizmeti bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner