Anasayfa Blockchain Blockchain'in Pazar Değeri 2023'e Kadar 29 Katına Çıkacak

Blockchain’in Pazar Değeri 2023’e Kadar 29 Katına Çıkacak

PRWeb’de yayınlanan büyümenin arkasındaki faktörlerin analizine göre, küresel perakende sektöründeki Blockchain’in pazar değeri önümüzdeki beş yıl içinde 29 katına çıkacak.

Gelişmekte olan Blockchain uygulamaların üzerine yapılan gelişim analizi, bugünkü değeri 80 milyon dolar olan ekosistemin 2023 yılına kadar 2.3 milyar dolara çıkacağını gösteriyor. Analiz fintech yöneticisi Monica Eaton-Cardone tarafından yapıldı.

Eaton-Cardone, küresel ödemeler sektöründe riski azaltmaya odaklanan bir teknoloji firması olan Global Risk Technologies’in (CIO) kurucusu ve Chargebacks911’in Baş Operasyon Sorumlusu (COO).

Eaton-Cardone, analizinde, perakende sektöründeki Blockchain ve dağıtılmış defter (UV) sistemlerinin diğer biçimlerini benimsemeyi hızlandıracak uygulamalara ayrıntılı bir bakış atıyor.

Yapılan analizde, tedarik zinciri yönetimi, envanter yönetimi, orijinallik doğrulaması, otomatik yenileme, abonelik hizmetleri, müşteri verileri ve sadakat programları gibi beş büyük perakende uygulaması ele alındı.

Örnek olarak, tedarik zinciri yönetimi tarafında yalnızca 2.2 saniyede üretimin kökenini tanımlamak için kullanılabilen bir Blockchain gıda izlenebilirliği girişimi üzerinde önemli bir Walmart ve IBM ortaklığına atıfta bulunuluyor.

Küresel ölçekte endüstri çapında benimsenecek Blockchain teknolojisi için Eaton-Cardone, veri gizliliği ve mevcut ve yeni ortaya çıkan yasal ve düzenleyici çerçevelerle etkileşim gibi çeşitli kilit konuların ele alındığını belirtiyor. Yine de Walmart, Carrefour, De Beers ve Amazon gibi endüstri devlerinin örnek bir davranış sergilediğinin altı çiziliyor.

Hazirana yından MarketsandMarkets pazar araştırması raporunda da Blockchain pazar değerinin 2023 yılına kadar 2.3 milyar dolara çıkacağı bilgisi yer alıyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları