Yükleniyor...

Coinbase, Rus Kullanıcıları Engelleme Talebini Eleştiren Son Platform Oldu

Ukrayna’nın kripto varlık alım satım platformlarının Rus kullanıcıları engellemesi talebini eleştiren platformlar arasına Coinbase de katıldı.

coinbase rus kullanicilari engelleme talebini elestiren son platform oldu

Ukrayna’nın kripto varlık alım satım platformlarının Rus kullanıcıları engellemesi talebini eleştiren platformlar arasına Coinbase de katıldı. 

Geçtiğimiz gün Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı, büyük alım satım platformlarının Rus kullanıcıları engellemesine yönelik bir çağrı yapmıştı. Binance ve Kraken yasal bir talep olmadığı sürece bunu gerçekleştiremeyeceklerini söylerken; Coinbase ise bu tür bir talebin adil olmadığına vurgu yaparak bunun sıradan Rus vatandaşlarını cezalandırmak anlamına geldiğini söyledi. Coinbase sözcüsü Decrypt’e verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Tek taraflı ve tam bir yasak, hükümetlerinin demokratik bir komşuya karşı saldırganlığının bir sonucu olarak tarihi para istikrarsızlaşmasına maruz kalan sıradan Rus vatandaşlarını cezalandıracaktır.”

Ukrayna, bugüne kadar 20 milyon doları aşan bir Bitcoin bağışı aldı. Ülke, kripto paraların yaptırımları hafifletebileceğinin farkında olduğu için bu yönde adımlar atmaya çalışıyor. Ancak Kraken CEO’su Powell da dahil olmak üzere birçok yetkili, eğer yaptırımlar bireysel vatandaşlara genişletilirse uyacaklarını belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner