Yükleniyor...

El Salvador Devlet Başkanı Bukele: Bitcoin’in Gerçek Değeri Artık Tüm Dünyada Görülüyor

Rusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle beraber başlayan süreçe, kripto paralar en çok öne çıkan enstrümanlar oldu.

el salvador president nayib bukele arrives in turkey1642662221

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle beraber başlayan süreçe, kripto paralar en çok öne çıkan enstrümanlar oldu. Ukrayna resmi hesabının bağış olarak kripto paraları kabul etmesinden, Ukrayna için DAO kurulmasına kadar kripto para topluluğu Ukrayna’nın yanında olmak için çabaladı. Özellikle Bitcoin ile yapılan bağışlar tüm dünyada kripto paralarla ilgilenmeyenlerin de dahi dikkatini çekti.

Tüm bu gergin ortam üzerine bir tweet atan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, “Bitcoin’in gerçek değeri artık tüm dünyada daha net görülüyor” ifadelerini kullandı.

Bitcoin, son 24 saatte %13, son 7 günde ise %17 oranında yükseliş kaydetti. Daha önce verdiğimiz haberde de belirttiğimiz gibi Rusya’ya uygulanan yaptırımların ardından, Bitcoin balinalarının sayısında da artış yaşandı. 1000’den fazla Bitcoin içeren cüzdan sayısında bir yükseliş oldu.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 43.290 dolar civarında işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner