Yükleniyor...

Coinbase, USDC Alım Satım İşlemleri için Komisyon Almayacak

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, fiat para ile yapılan USDC alım satım işlemlerinden komisyon ücreti almayacağını duyurdu.

coinbase 2

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, fiat para ile yapılan USDC alım satım işlemlerinden komisyon ücreti almayacağını duyurdu.

Şirket, bu hamlesiyle, USDC’nin küresel çapta daha fazla benimsenmesini teşvik etmek istiyor.

Coinbase, USDC’yi Öne Çıkarıyor

Kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada, stablecoin’in küresel çapta daha fazla benimsenmesini teşvik etme adına, fiat para birimiyle yapılan USDC satışları ve alımları için komisyon ücretinden feragat edileceği ifade edildi.

Şirketin yeni hamlesi hemen yürürlüğe girdi.

“Kullanıcılar, genellikle yerel para birimlerini USDC’ye dönüştürmek için komisyon ücreti ödemek zorundadır. Bu, uluslararası benimsemenin önünde bir engeldir. Bunu düzeltmenin ve USDC’nin uluslararası olarak benimsenmesini hızlandırmanın yolu, tüm kullanıcılar için küresel bir parite oluşturmaktır”

Coinbase tarafından alınan bu karar, dünyanın her yanında enflasyonun arttığı bir dönemde geldi. Bu karar, insanların varlıklarını fiat para biriminden USDCye çevrilmesini hızlandırabilir.

Latin Amerikalılar, gelen raporlara göre stablecoin’lere yatırımlarını artırmaya başladı. Bölgede hızla yükselen enflasyon, insanların fiat paradan dolara endeksli stablecoin’lere geçişi hızlandırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner