Yükleniyor...

Coinbase’ten Yüksek Miktarlarda Bitcoin (BTC) Çekildi! Neler Oluyor?

Aralık ayının ortasından bu yana 3,4 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) Coinbase’ten çıktı.

bitcoin 3089728 1920

Aralık ayının ortasından bu yana 3,4 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) Coinbase’ten çıktı.

CryptoQuant’a göre, Aralık ayında Coinbase’te 865.000 Bitcoin tutuluyorken, bu sayı 770.000’e düştü. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Coinbase’te tutulan Bitcoin’lerin dışarı akışına dikkat çekmişti. O gün, 15.000 Bitcoin, ABD borsalarından kişisel cüzdanlara çekilmişti.

CryptoQuant CEO’su bu olayın kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i borsa dışı alımları sonucunda oluştuğunu söyledi

“15,000 Bitcoin 32,400 dolar olarak dışarı aktı. İşlemlere bakılınca Bitcoin’ler kişisel cüzdanlara transfer edildi. Büyük olasılıkla kurumsal yatırımcılar borsa dışı alım yaptılar ve bu gelişmenin boğa piyasasına yönlendirdiğini düşünüyorum.”

Balina Guggenheim Partners mi?

Ju, alıcının Guggenheim Partners olabileceğine işaret etti:

“Coinbase’ten dışarı akan Bitcoin’ler Guggenheim’ın olabilir. Eğer böyleyse, Bitcoin, 32.400 dolardan satın alınmış olabilir.”

Ju, 1 Ocak’ta 12.063 Bitcoin’in Coinbase’ten dışarı aktarıldığını açıklamıştı. O dönemlerde Ju, Bitcoin desteğinin 30.000 dolar bandında güçlendiğini söylemişti.

“Çoğu kurumsal yatırımcı Bitcoin’i 30.000-32.000 dolar bandında satın almıştı. 2 Ocak’taki Coinbase’ten çekilen Bitcoin miktarı, üç yılın en yüksek seviyedeydi. Spekülatif bir tahmin, ama eğer kurumsal yatırımcılar boğa piyasasının arkasındaysa 30.000 dolarlık desteği koruyacak. Ona rağmen eğer dip görülürse, Bitcoin 28.000 doların altına düşmez.”

Coinbase’ten dışarı aktarılan Bitcoin’ler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner