Yükleniyor...

Counter Strike Oynayarak Bitcoin (BTC) Kazanabilirsiniz! Peki Nasıl?

Kripto para startup'ı ZEBEDEE CS:

counter strike global offensive csgo skandal 2797771

Kripto para startup’ı ZEBEDEE CS:GO server’ları üzerinden müsabakalar aracılığıyla Bitcoin (BTC) kazanabilirsiniz.

The Sandbox ve Axie Infinity ile momentum kazanan kripto oyunların, endüstri genelinde kullanımı artıyor. Buna örnek olarak eşşiz token’lar (NFT) için Enjin altyapısını kullanan Minecraft server’ları gösterilebilir.

Counter Strike: Global Offensive Oynayarak Nasıl Kripto Para Kazanabilirsiniz?

Oyun oynarken az da olsa kripto para kazanabilirsiniz. Bu hafta, kripto para startup’ı ZEBEDEE, Infuse teknolojisiyle donatılmış ilk server’ıyla PC oyunu Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) üzerinden oyuncuların performansına göre Bitcoin kazanılmasına olanak tanıyor.

ZEBEDEE’nin kurucu ortağı ve CEO’su Simon Cowell’a göre, bu haberin oyuncular tarafından heyecanla karşılandı. Cowell’ın Decrypt’e yaptığı açıklamada daha önce CS:GO oyununun Bitcoin entegrasyonunu oyun sektöründe görmediğini söyledi. Şu ana kadar 10 server’ın tamamının dolduğunu ve ellerindeki server’ların kapasitesini arttırmayı planladıklarını söyledi. Ayrıca açıklamalarında online oyun sektöründe iyi bir pozisyona ulaştıklarını ekledi.

CS:GO oynayarak Bitcoin kazanabilmek için, öncelikle gelen QR kodunu akıllı telefon uygulamasına taratmak ve böylece en az 100 satoshi ödemek gerekiyor. Cowell, oyundaki performanslara göre kişilerin ellerindeki Bitcoin’in değerinin dalgalandığını, oyunun sonunda ise toplam skor yüzdesine göre Bitcoin kazanıldığını açıkladı. Eğer oyuncular başarılı olurlarsa, yatırdıklarından daha fazla kazanabilirler.

Açıklamada ayrıca oyuncular istedikleri zaman kazandıkları BTC’yi nakte çevirebilecekleri ve tüm işlemlerin Lightning Ağı ile yapıldığı ifade edildi. Daha da ötesi, ZEBEDEE ortaklıkları sayesinde rekabet ücretlerinin reklamlarla karşılanması planlanıyor. Şu an bahisler küçük olmasına karşın oyuncular oynadıkça kişiler az da olsa Bitcoin kazanabilir. ZEBEDEE, şu anki stratejisinde aylık 24 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Cowell’a göre, ZEBEDEE başlangıçta 7/24 işleyen 10 server açacak. Server’lara ulaşabilmek için ilk olarak ZEBEDEE’nin masaüstü uygulamasının yüklenmesi gerekiyor. Zaman içerisinde ZEBEDEE daha fazla oyuncuya sahip olabilmek için server’larını arttırmayı planlıyor. Ayrıca atacakları adımlar ve MintGox kripto gaming toplantıları sonucu talebin arttığını vurguluyor.

Cowell, CS:GO oyuncularının Bitcoin kazanmalarına olanak tanınmasının en çok profesyonel olmayan oyuncuların işine yarayacağını, ama asıl etkinin profesyonel oyuncular için olacağını vurguluyor:

“En büyük devrim sonradan oyuncu olanlar için olacak.”

Cowell, şu anki durumda e-spor turnuvalarındaki profesyonel oyuncuların tüm parayı kazandıklarını söyledi. Cowell ZEBEDEE entegrasyonunun Robinhood hisse senedi alım satımına nasıl olanak sağladıysa aynı etkinin gayri resmi e-spor dünyasında olabileceğine inanıyor. Umarız ZEBEDEE’nin gidişatı, Robinhood’un gidişatına benzemez.

Counter Strike: Global Offensive oynuyor musunuz? CS:GO üzerinden Bitcoin kazanılabilmesini nasıl karşılıyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner