Yükleniyor...

Coinbase, Yüksek Mahkemeden Yeşil Işık Aldı

ABD Yüksek Mahkemesi, Coinbase lehine karar vererek, şirketin mahkeme işlemlerini durdurmasına ve müşteri davalarını tahkime taşımasına onay verdi.

coinbase mahkeme

ABD Yüksek Mahkemesi, Coinbase lehine karar vererek, şirketin mahkeme işlemlerini durdurmasına ve müşteri davalarını tahkime taşımasına onay verdi.

ABD Yüksek Mahkemesi, Coinbase’in müşteri davalarını durdurma teklifini destekledi. Yargıçlar, dolandırılan bir kullanıcının dava açmasıyla ilgili mahkemenin kararını bozdu. Daha önce yargıçlar, Coinbase konusunda ikiye bölünmüştü.

ABD Yüksek Mahkemesi, Coinbase’i Destekledi

ABD Yüksek Mahkemesi, kripto para borsası Coinbase’in müşteri davalarını durdurma teklifini destekledi.

Coinbase’in hukuksal mücadeleleri sürüyor. SEC’nin dava açtığı ve bu dava sürecine odaklanan Coinbase, başka davalarla da mücadele ediyor. Bir Coinbase kullanıcısı, hesabından para çalınmasının ardından Coinbase’e dava açmıştı. Coinbase, iddiaların tahkime ait olduğunu iddia ederek temyiz başvurusunu iletmiş, alt mahkeme bunu reddetmişti.

Coinbase dava

Coinbase’in bu davayı tahkime taşıma sebebi, daha ucuz ve daha hızlı sonuç vermesi oldu. Ancak alt mahkeme, Coinbase’in önün açmadı. ABD Yüksek Mahkemesi alt mahkemenin kararını bozdu ve davayı tahkime taşıdı.

ABD Yüksek Mahkemesi’nin ele aldığı konu, 2021 yılında Coinbase hesabından 30.000 dolar çalınan müşteri Abraham Bielski’nin şikayetini içeriyor. Bu davada Coinbase, Bielski’nin hesabını araştırmayarak ya da yeniden açmayarak Elektronik Fon Transferi Yasasını ihlal etmekle suçlandı.

ABD Yüksek Mahkemesi, Coinbase’in müşteriler ile olan davalarının durdurulması talebine ışık yaktı. Hakimlerin 5’i Coinbase’i haklı buldu. Ancak 4 hakim, karşı oy kullanmayı tercih etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner