Yükleniyor...

SEC’ten Kaldıraçlı Bitcoin ETF Onayı Geldi!

SEC, Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk kaldıraçlı Bitcoin vadeli ETF'nin piyasaya sürülmesine onay verdiğini açıkladı.

sec kripto

SEC, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kaldıraçlı Bitcoin vadeli ETF’nin piyasaya sürülmesine onay verdiğini açıkladı.

ABD’de spot Bitcoin ETF’leri için onay yarışı sürerken, SEC beklenmedik bir karar verdi. SEC, ilk kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini onayladığını duyurdu.

SEC, Kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini Onayladı

ABD’de son haftalarda spot Bitcoin ETF’si için onay yarışı yaşanırken, SEC sektörü sevindirecek bir onay verdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ilk kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini onayladığını duyurdu.

SEC, kaldıraçlı ilk Bitcoin Futures ETF’sini onayladı. Bununla birlikte, Volatility Shares’in teklifi şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olan türünün ilk ETF’si oldu. Bir Coindesk raporuna göre salı günü işlem görmeye başlayacak.

avrupanin ilk spot bitcoin etfine onay geldi

Kayıtlı vadeli ETF, sektörde yaşanan benzer gelişmelerin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Spesifik olarak, BlackRock , Bitcoin Spot ETF’leri için bir planı harekete geçirdi. Bu durumun bir aksi olarak, Volaitlty Shares vadeli işlemleri ETF’si onay gördü ve önümüzdeki hafta canlı yayına girmeye hazırlanıyor. 

SEC’in kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini onaylamış olması sektör için umut verici bir olay olarak karşılandı. Bununla birlikte ilerleyen dönemlerde spot Bitcoin ETF onayları için gözler yine SEC‘te olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner