Yükleniyor...

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusundan ETF Çıkışı

Coinbase'in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal katıldığı bir programda, ABD'nin Bitcoin ETF'si istediğini dile getirdi.

abd yapay zeka

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal katıldığı bir programda, ABD’nin Bitcoin ETF’si istediğini dile getirdi.

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Bitcoin ETF’leri hakkında konuştu. Bununla birlikte ABD’nin bir Bitcoin ETF’si istediğini dile getirdi.

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal’dan Bitcoin ETF Açıklaması

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, Bloomberg TV’ye verdiği bir röportajda Amerikan halkının spot Bitcoin ETF’leri istediğini belirtti. Amerikalıların, finansal hizmetler portföylerinin bir parçası olarak spot Bitcoin ETF’leri de dahil olmak üzere güvenli ve düzenlenmiş kripto ürünleri istediklerini belirtti.

avrupanin ilk spot bitcoin etfine onay geldi

Grewal’ın yorumları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) sonunda bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayacağına inanıp inanmadığına ilişkin bir soruya yanıt olarak geldi. “Piyasanın, Amerikan halkının finansal hizmetler portföyünün bir parçası olarak güvenli, düzenlenmiş ürünlere sahip olma arzusuna yanıt verdiğini düşünüyoruz” diyen Grewal, böyle bir ürünün onaylanması konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Sözleri, varlık yönetimi devi BlackRock’ın 15 Haziran’da başvurduğu ve diğer varlık yöneticilerinin takip ettiği spot Bitcoin ETF için bir başvuru dalgası bağlamında geldi. Invesco, WisdomTree, Valkyrie Funds ve ARK Invest de bir spot fonun onaylanması için yarışıyor.

SEC daha önceki yıllarda spot Bitcoin ETF’lerini reddederken piyasa manipülasyonu ve dolandırıcılıkla ilgili endişelere atıfta bulunmuştu. Grewal, ABD hükümetinin, özellikle de SEC’in bu erişimi engellediğinde, Amerikan halkının istediklerini ve ihtiyaç duyduklarını söyledikleri şeyin önünde durdukları yorumunda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner