Yükleniyor...

Azuki’de Neler Oluyor?

Son günlerde NFT dünyası Azuki yaratıcılarının bir diğer koleksiyonu olan Azuki Elemental NFT’leri konuşuyor ancak topluluk çok kızgın.

FzcP8TOXoAELnyH

Son günlerde NFT dünyası Azuki yaratıcılarının bir diğer koleksiyonu olan Azuki Elemental NFT’leri konuşuyor ancak topluluk çok kızgın. Hatta satış sonrası son 2 güne baktığımızda, Azuki’nin taban fiyatında 15 ETH’den 9 ETH’ya doğru çok ciddi bir düşüş gördük.

Ekran Resmi 2023 06 28 17.35.27

Peki Azuki Nedir ve Neden Önemli?

12 Ocak 2022’de kullanıma sunulan 10.000 adet benzersiz, elle çizilmiş samuraylar ve kaykaycılardan oluşan Azuki NFT’leri, hızlı bir şekilde blue chip projesine dönüştü. Azuki NFT’sine sahip olanlar “The Garden” topluluğunun bir üyesi olur ve özel NFT indirimlerine, sokak giyim işbirliklerine, canlı etkinliklere ve daha fazlasına erişim hakkı kazanır.

Ekran Resmi 2023 06 28 17.16.29

Azuki NFT’leri hızla 2022’nin en popüler NFT projelerinden biri haline geldi ve bir Azuki NFT’nin taban fiyatı 30 ETH’ye ulaştığına tanık olduk.

Azuki Elemental

Azuki “Elementals” ilk olarak geçen hafta Las Vegas’ta yalnızca Azuki sahiplerine özel düzenlenen “Follow the Rabbit” adlı etkinlikte tanıtıldı. Toprak, ateş, şimşek ve sudan oluşan dört Azuki elementine dayanan 20.000 NFT’nin bir kısmı NFT sahiplerine airdrop yapıldı.

Ekran Resmi 2023 06 28 18.12.50 1

Kalan NFT’ler Salı günü sabah saat 9:00 PST(Pasific Time)’den itibaren satın alınabilir hale geldi. Azuki NFT sahiplerine 10 dakikalık bir satış öncesi mint hakkı verilirken, bir diğer proje olan BEANZ sahiplerine yaklaşık 10 dakika sonra mint hakkı vardı. 9:20’de ise halka açık bir satış başlayacaktı.

Ön satışa katılmak için Azuki ve BEANZ sahiplerinin 2 ETH depozito yatırması gerekiyordu. Koleksiyonun tamamı 15 dakika içinde tükendi ve halka açık satışa gerek kalmadı. Ekip satış sonrası 38 milyon dolar değerinde Ethereum topladı.

Pek çok alıcı, Azuki veya BEANZ NFT sahibi olmalarına rağmen Elemental NFT alamadıklarını dile getirdi. Bazıları bunu mint sürecinde yaşanan teknik sorunlara bağlarken, bir kısımı da mint süresinin kısalığından yakındı.

2 koleksiyona baktığımızda, karakterlere yeni traitler eklenmiş olsa da görsel olarak, Azuki’ler ile çok fazla benzediğini görüyoruz. Bu kötü mint ve reveal sürecinin ardından Azuki Elementals floor price’ın 1.45 ETH’a kadar indiğini gördük. 

Ekran Resmi 2023 06 28 18.42.59

Dün ise Azuki resmi Twitter hesabından aşağıdaki şekilde bir açıklama geldi.

Azuki,

Bahçeye açılan kapıyı açmak hem zorlu hem de heyecan vericidir.

Bu sefer işareti kaçırdık.

Sizi duyuyoruz – mint süreci aceleciydi, PFP’ler Azuki’ye benzer

Amacımız, Bahçeyi büyütmek, topluluğa yeni üyeler katmak ve en önemlisi Azuki evrenini genişletmek ve daha fazla insanı ekosistemimize katmaktı. 

Koleksiyonu yaratırken Elementaller fikrine güvenmeyi seçtik. Her Elemental bir alana bağlıdır – Su, Ateş, Yıldırım, Toprak. Ancak ortaya çıkan ürün ana koleksiyon ile büyük oranda benzedi. Ve topluluk tarafından oldukça eleştirildi.

Azuki bizi biz yapan koleksiyon ve her zaman sahipleri birinci önceliğe sahip olarak, gelecekteki tüm ödüller için büyük bir paya sahip olacak.

Bugün güveninizin bir parçasını kaybettiğimizi biliyoruz, ancak bizi hiçbir şey işleri düzeltmek için bu kadar motive edemez.

Tüm bu açıklamalar sonrası topluluk Azuki’ye güvenmeye devam ederek projenin arkasında duracak mı? Hep birlikte göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner