Coinbase'in Base ağında tıkanıklık yaşandı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Coinbase’in Base ağında tıkanıklık yaşandı!

Coinbase'in katman-2 ağı Base, geçtiğimiz gün blok üretiminde tıkanıklık yaşadı.

Coinbase base ağı

Coinbase’in katman-2 ağı Base, geçtiğimiz gün blok üretiminde tıkanıklık yaşadı.

Geçtiğimiz günün gecesinde, Coinbase ağı Base’te 43 dakikalık bir tıkanıklık yaşandı. Anlık bildirimler ile süreci yöneten proje ekibi, tıkanıklığın çözüldüğünü ve iyileştirme sürecinin başlatıldığını bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Base tarafından yapılan açıklamada, gece saatlerinde yaşanan duraklamanın araştırıldığı ve güncellemeler üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. Bu duyurudan 14 dakika sonra ekip, sorunu algıladı ve çözmek için çalışmalarına başladı. Saatler içerisinde ağdaki sorunlar giderildi ve tekrar aktif bir şekilde hizmetlerine başladı.

Coinbase’in Base ağındaki tıkanıklık kısa sürede çözüldü

Coinbase’in katman-2 ağı olan Base, kripto sektörüne ilgi çekici bir giriş yapmıştı. Kriptoseverler, Base ağında gerçekleştirdikleri işlemler ile ağın ilerlemesinde katkıda bulundu. Base, piyasaya çıktıktan kısa süre sonra yaşadığı tıkanıklık ile gündeme geldi. Ağın duraklaması üzerine harekete geçen ekip, 3 saatte sorunları çözdü ve iyileştirmeleri gerçekleştirdi.

Base

Base ekibi, blok üretimindeki aksaklığı, önce araştırma ve daha sonra çözüm odaklı yaklaşımla irdeledi. Ekip, kullanıcıların işlemlerinde sorun yaşayabileceği konusunda uyarıda bulundu ve anlayış bekledi. Sorunun kısa sürede çözülmesi ise kullanıcılar tarafında rahatlama yarattı.

Base ağında oluşan bu tıkanıklığın, 9 Ağustos tarihinde piyasaya çıkmasından bu yana gerçekleşen en büyük sorun olduğu belirtildi. Ekip, ağdaki sorunun RPC tarafında yaşandığını belirtti.

Coinbase, konuyla ilgili Cointelegraph‘a verdiği demeçte, “Dahili altyapımızın bir kısmının yenilenmesi gerektiğinden blok üretiminde bir gecikme tespit ettik. Şimdi bir düzeltme uyguladık ve iyileşme görüyoruz.” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x