Yükleniyor...

Dev madenci, Bitcoin üretiminde düşüşte!

Dev Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz aya göre daha az BTC çıkardı.

Marathon Digital

Dev Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz aya göre daha az BTC çıkardı.

Kripto para piyasasındaki çalkantılı sürece rağmen, Bitcoin madenciliğiyle ilgilenen şirketler kazançlarını sürdürüyor. Birçok büyük madencilik şirketi, milyonlarca dolarlık BTC gelirleriyle varlığını koruyor.

Madencilik alanında faaliyetlerini sürdüren Marathon Digital, kazanç bilançosunu açıkladı. Ağustos ayına yönelik denetlenmemiş mali tablosunu açıklayan şirket, bir önceki aya göre daha az BTC çıkardı.

Marathon Digital, BTC madenciliğinde sekteye uğradı

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Marathon Digital, madencilik faaliyetlerinde geçtiğimiz aya göre daha az BTC çıkardı. Ancak şirket, bir önceki yılın ağustos ayına kıyasla beş kat daha fazla BTC kazandı.

Marathon Digital, geçtiğimiz gün finansal raporunu yayınladı. Şirketten gelen basın açıklamasına göre, ABD’de sürdürülen operasyonların hash oranı yüzde 2 arttı. Madencilik şirketinin bu artıştaki en büyük etmeni, Bitmain Antminer S19j Pro cihazı gösterildi. Şirket, 23 exahash’lık birinci hedefine ulaştı. Madencinin önünde hedef olarak 30 exahash’lık bir büyüme bulunuyor.

Marathon CEO’su Fred Thiel, mali tabloyla ilgili açıklamalarda bulundu. BTC kazanımlarının geçen aya göre düşüş göstermesine değinen Thiel, şunları söyledi;

Temmuz ayına göre Bitcoin üretimindeki düşüş büyük ölçüde Teksas’ta rekor düzeyde yüksek sıcaklıklar nedeniyle artan kesinti faaliyetlerinden kaynaklandı. Bu geçici duruşlar, operasyonel hash oranımızı arttırmak ve operasyonlarımızı optimize etmek için kaydettiğimiz ilerlemeyi fazlasıyla dengeledi

Şirket her ne kadar geçen aya göre daha düşük edinim sağlasa da önceki yıla göre büyük bir kazanç tablosuna sahip. Şirket, 2023’ün ikinci çeyreğine bakıldığında, önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 228 daha fazla gelir elde etti. Marathon Digital, ayrıca, şirket giderlerini finanse edebilmek için bu çeyrekte çıkardığı BTC’lerin yüzde 63’ünü sattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner