Yükleniyor...

Binance’ten ayrılıklar hız kesmiyor: Sırada Rusya var!

Binance, Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Gleb Kostarev ve BDT Direktörü Vladimir Smerkis'in şirketten ayrıldıklarını açıkladı.

Binance US

Binance, Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Gleb Kostarev ve BDT Direktörü Vladimir Smerkis’in şirketten ayrıldıklarını açıkladı.

Binance‘in Doğu Avrupa ve Rusya başkanı Gleb Kostarev, 6 Eylül’de Facebook’ta Binance’ten ayrıldığını duyurdu. Yakın zamandaki Binance ayrılıklarını da ele alırsak, borsanın üst düzey yetkilileri birer birer ayrılık yolunda ilerliyor.

Binance’ta ayrılıklar bitmiyor!

Geçtğimiz günlerde Binance’in küresel ürün ve tasarım başkanı Mayur Kamat resmi olarak istifasını sundu. Kamat, yakın zamanda Binance’ten ayrılan birkaç üst düzey yöneticiden yalnızca bir tanesi. Geçen hafta da Binance’in Asya-Pasifik başkanı Leon Foong’un ayrıldığı bildirmişti. Binance’ten yakın zamanda baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, genel danışman Hon Ng ve baş işletme sorumlusu Yibo Ling borsadan ayrılan diğer isimler arasında yer alıyor.

Son olarak ayrılık kararı açıklayan Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Gleb Kostarev, Rusça yaptığı duyuruda şunları söyledi:

“Doğu Avrupa, BDT, Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevimden ayrılıyorum. Ben de birkaç ay önce APAC’tan istifa ettim. Yerel düzeydeki zorlu çalışmaları ve muhteşem kampanyaları için tüm yerel girişim ekiplerine teşekkür ederiz”

Yönetici, sağladıkları tüm fırsatlar için Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ve kurucu ortak He Yi’ye şükranlarını sundu. Binance sonuç olarak, yaptırımlarla ve düzenleyicilerle karşı karşıya kalınan sürecin ortasında Rusya pazarıyla ilgili iki önemli yöneticiyi kaybetti.

Son yaşanılanlar hakkında Binance CEO’su CZ bir açıkalama yaparak, ortada herhangi bir sorunun olmadığı. Negatif söylemlerin FUD amaçlı ortaya atıldığını belirterek, görüşlerini şu şekilde ifade etti:

Ekip üyelerimizden bazıları daha büyük rollere doğru büyüyor. Bazıları ise Binance’in dışında yer alacak. Bazıları yeni heyecan verici girişimler peşinde. Hatta birçoğuna tanıtım/referans bile sağladım. Biz herkese destek veriyoruz. Biz tek bir topluluğuz.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner