Yükleniyor...

Bitcoin 22 bin dolara düşerse ne olur?

Bitcoin, son günlerde inişli çıkışlı bir seyir izliyor.

bitcoin

Bitcoin, son günlerde inişli çıkışlı bir seyir izliyor. Dolayısıyla uzmanlar, popüler kripto para biriminin gidişatıyla ilgili birtakım öngörüler öne sürmeye devam ediyor. Bu öngörülerden birisi de BTC’nin 22 bin dolar seviyesine düşmesi durumunda piyasayı ne gibi bir senaryonun beklediği…

Bazı piyasa gözlemcileri BTC‘nin açıkça yönünü aşağıya çektiğine inanıyor. eToro’da deneyimli piyasa analisti olan Javier Molina, kısa vadeli yatırımcı satışlarına “şimdilik” direnen Bitcoin’in “kaldıraçlı yatırımcıları piyasadan çıkaracak” bir senaryoya doğru ilerlediğini ve 24.800-25.000 doları test ettiğini belirtti. “Bu bölgede mantıklı olan, tüm bu pozisyonları marjda likide etmek için 25.000 dolar kaybetmek, daha sonra toparlanmak ve değer teklifini anlayan uzun vadeli yatırımcılar için başka bir birikim bölgesini (her zaman DCA veya Dolar Maliyet Ortalamasında) işaretlemek olacaktır.” diye de ekledi.

Sonuç olarak Molina, 24.000 dolar kaybedilmesi halinde senaryonun açıkça düşüşe geçeceği ve hüküm süren kripto para biriminin 22.000 dolara doğru yöneleceği konusunda uyardı.

bitcoin btc

Bitcoin düşecek mi?

Piyasanın bu denli çalkantılı olması elbette ki yatırımcıların “BTC düşecek mi?” sorusunu sormasına neden oldu. Bolsamania’da teknik analist olan César Nuez ise Bitcoin’in son düşüşlerin ardından teknik açıdan karmaşık bir hal aldığını vurguladı ve 24.745 dolarlık desteği izlenmesi gereken fiyat seviyesi olarak işaretledi. Nuez, “Bu talep seviyesinin terk edilmesine karşı çok dikkatli olunmalı çünkü bu seviyeyi geride bırakırsa, teknik beklentileri son derece karmaşık hale gelecek ve büyük olasılıkla 20.000 dolar seviyesine geri dönecektir.” dedi.

Nuez, “Mevcut kotasyon seviyelerinin yüzde 10 üzerindeki fiyatlar olan 28.620 dolar seviyesini aşmayı başaramadığı sürece teknik açıdan tekrar bir güç belirtisi görmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner