Yükleniyor...

“Coinbase’in Çökmesi, Bitcoin Fiyatı İçin En İyisi Olur!”

Trace Mayer, Bitcoin (BTC) fiyatı için en iyi şeyi açıkladı.

Coinbase’in Çökmesi Bitcoin Fiyatı İçin En İyisi Olur”

Trace Mayer, Bitcoin (BTC) fiyatı için en iyi şeyi açıkladı. Proof of Keys [PoK] hareketinin savunucusu olan Trace Mayer, katıldığı bir podcast’te yatırımcıların özel anahtarlarına sahip olmasının önemini anlattı. Mayer, PoK hareketi ile ilgili ilk tweeti 9 Aralık 2018’de attığını ve birkaç gün sonra Coinbase’in 850 bin Bitcoin’i soğuk depolama cüzdanından aktardığının bilgisini kullanıcılara verdiğini iletti.  Coinbase’in ilk defa böyle bir açıklama yaptığını ifade eden Mayer, bunun kendi tweet’i ile alakalı olduğunu ve bu adımın arkasındaki niyetin rezervlerinin hala yerinde olduğunun kanıtı olduğunu dile getirdi.

Mayer, borsaların hiçbirinin başarısız olamayacak kadar büyük olmadığını belirtti. Mayer şu ifadeleri kullandı: “Coinbase başarısız olursa, muhtemelen Bitcoin fiyatı için olabilecek en iyi şeylerden biri olurdu.”

Bitcoin Fiyatına Yardım Eden Borsalar

Mayer’e göre, Quadriga CX ve Mt. Gox borsalarında yaşanan durumların da Bitcoin’in fiyatına yardım ettiğini dile getirdi. PoK savunucusu bunu kanıtlamak için Coinbase örneğini ele aldı. Mayer, “Coinbase’in 20 milyon müşterisi varsa, bunların her birinin 0.1 Bitcoin’e sahip olduğunu varsayarsak, bu 2 milyon Bitcoin’e  denk geliyor. Coinbase’in dükkanı kapattığı ve müşterilerinin 2 milyon Bitcoin’i kaybettiği varsayımsal bir senaryoda, zaten kıt olan bir malın daha çok kıtlık yaşamasına yol açacaktır. Dolayısıyla, arz ve talep mantığına göre, bu  BTC fiyatını da etkileyebilir” diye konuştu.

Coinbase, 2019’da, bir malware tarafından hedef alınmış ve bu olaydan kurtulabilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner