Yükleniyor...

Coinbox.org Cüzdanı Artık Tüm ETH, BNB, TRX ve EOS Blockchain’lerini Destekliyor

Coinbox.

banner 1

Coinbox.org cüzdanı artık ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirlerinin tüm token’larını destekliyor. Şimdi birlikte bu platformların her birine daha yakından bakacağız. Ama her şeyden önce, blockchain’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenelim.

Kripto para haberlerini takip ediyorsanız, kesinlikle “blockchain” terimine aşinasınızdır. Ancak çoğu kripto meraklısı gibi, muhtemelen anlamını tam olarak kavrayamıyorsunuz. Ve bu tamamen normal: Dünyamız, özellikle teknoloji dünyası ve kripto dünyası, sürekli olarak gelişiyor. Yani herkes her gün yeni bir şeyler öğreniyor.

Blockchain’in tanımına gelince, muhtemelen şöyle bir şey duymuşsunuzdur: “Blockchain, merkezi olmayan bir genel muhasebe sistemidir.” ya da “Kripto para birimlerinin arkasındaki kayıt tutma teknolojisi.” Ama basitleştirelim: Blok zinciri temelde bir bloklar zinciridir. Açıkçası, gerçek anlamda değil. “Blok” ve “zincir”, bu bağlamda halka açık bir veritabanında (zincir) depolanan dijital bilgiler (blok) anlamına gelir. Başka bir deyişle, tarihte gerçekleşmiş tüm işlemlerin halka açık bir kaydıdır.

Blockchain, 2016-2017’de özgün bir teknoloji seçeneği olarak ortaya çıkmaya başladı. Blockchain, işletmelere işlemler söz konusu olduğunda maksimum güvenlik ve şeffaflık sağlar. Çünkü bu teknolojinin asıl amacı aslında iş sorunlarını çözmektir. Blockchain, şirketlerin tüm dünyadaki ortaklarıyla etkili iletişim ağları oluşturmalarına yardımcı olmak ve emlak anlaşmalarından ödeme sistemlerine kadar birçok şeyi desteklemek için icat edildi.

Şimdi, ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirlerini inceleyelim. İşte onlar hakkında bazı yararlı bilgiler ve her birinde bulunan token sayısı:

Ethereum, akıllı sözleşmeler içeren merkezi olmayan açık kaynaklı bir blok zinciridir. Ether (ETH), Ethereum platformunun yerel kripto para birimidir. Yaklaşık 112 milyon token’lık dolaşım arzına sahiptir ve maksimum arz sonsuzdur. Herkes Ethereum tabanlı bir token oluşturabilir. Bu platformdaki token’lar da blok zincirinde izlenir. Bunun nedeni, Ethereum token’larının, Ethereum blok zincirinde bulunan özel bir akıllı sözleşme türü olmasıdır. En iyi Ethereum token protokolleri ERC-20 ve ERC-721’dir.

Binance (BNB) blok zincirinin yerel kripto para birimi BNB’dir. BNB, toplam 200 milyon madeni para arzıyla ihraç edilmiştir. Binance Chain ve Binance Smart Chain’in çift zincirli mimarisi, kullanıcılarına tek bir blok zinciri üzerinde kendi dApp’larını oluşturma yetkisi verir. Binance merkezi olmayan borsa (DEX), inanılmaz derecede hızlı işlem performansı nedeniyle kullanıcılar için büyük bir avantajdır. Binance Chain, BEP-2, BEP-8 ve BEP-20 token protokollerini kullanır.

TRON, kullanıcıların aracılar olmadan paylaşabilecekleri dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) oluşturmak ve barındırmak için basitleştirilmiş mekanizmalara sahip merkezi olmayan bir ekosistem dağıtmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir blok zinciri protokolüdür. Aynı zamanda, ağda içerik yayınlamak veya satmak için ödüller, projenin yerel kripto para birimi olan Tronix (TRX) ile ilgilidir ve platformun kendisi blok zincirlerini ve diğer projelerin akıllı sözleşmelerini destekler.

Bu protokol, kullanıcılarına TRON sistemindeki tüm dApp’lerin temelini oluşturan yüksek kullanılabilirlik ve yüksek verimli bilgi işlem (HTC) desteği sunar. TRON platformunda kullanılan token protokolleri TRC10 ve TRC20’dir.

EOS, herkese açık ve özel blok zincirleri, akıllı sözleşmeler, işlem imzaları ve blok zincirinin kendisiyle etkileşim oluşturmak için kitaplıklar ve yardımcı programlar içeren, EOS kripto para birimine dayalı bir blok zinciri protokolüdür. EOS.IO açık kaynaklıdır ve MIT lisansı altında lisanslanmıştır. EOS.IO platformu, işlem ücreti olmadan çalışır, akıllı sözleşmeleri kullanma yeteneğine sahiptir ve temel alınarak inşa edilen sistemler ölçeklenebilir ve böylelikle verimliliklerini yüzlerce kez artırabilir (saniyede milyonlarca işlem). EOSIO token protokolü sürekli olarak güncellenmektedir ve farklı sürümlere sahiptir.

Coinbox.org, bu blok zincirlerinin tüm token’larını entegre ederek, dijital varlıklara yatırım yapmakla ilgilenen herkes için 5000’den fazla kripto para birimi ve token sağladı. Bu, Coinbox.org kullanıcıları için eşsiz bir fırsat. Sisteme entegre tüm ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirleri ile Coinbox.org kullanıcıları, ilgili kripto para birimlerini satın alırken, takas ederken ve saklarken planlarını en iyi şekilde gerçekleştirebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner