Yükleniyor...

Ethereum’un Kurucusu Buterin, 1.5 Milyon Dolarla Staking’e Hazır!

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, mevduat sözleşmesine 1,5 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 3.

eth 2.0 buterin staking

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, mevduat sözleşmesine 1,5 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 3.200 adet Ethereum (ETH) gönderdi.

Bu, 1 Aralık’ta veya civarında piyasaya sürülmesi beklenen yeni Ethereum 2.0 Proof of Stake (PoS) blok zincirini onaylayan ilk katılımcılardan biri olacağı anlamına geliyor. Şu ana kadar 37.000 ETH, genesis bloğunun başlaması için 1 Aralık’tan önce ihtiyaç duyulan 524.000 ETH’den pay almaya hazır.

Ethereum Vakfı’nın da pay alması bekleniyor, ancak yeni blok zincirinin ilk günlerinde olası nihai riskleri yaşanabileceği için bu kadar erken katılıp katılmayacakları net değil. Buna ek olarak, Ethereum’un kendisi muhtemelen en az iki yıl süreyle kilitli kalacak, bu da bunu zamana dayalı bir tasarruf hesabı haline getirecek hem de acil ihtiyaç konusunda hiçbir istisna olmaksızın.

Toplamda 100 İşlem Gönderdi

TrustedNodes tarafından bildirildiği üzere, Buterin’in “VB2” adresi, her biri 32 Ether olmak üzere toplamda 100 işlemle 3.200 adet ETH gönderdi. Bu miktar, yazının yazıldığı sırada yaklaşık 1,4 milyon dolar değerindeydi.

İşlemler, Ethereum 2.0’ın yeni başlatılan para yatırma sözleşmesine gönderildi ve ağ katılımcılarının fonları mevcut iş kanıtı blok zincirinden yakında piyasaya sürülecek kanıta taşımaları için bir araç olarak Çarşamba günü yayınlandı. O zamandan beri, halka açık Ethereum katılımcıları, Eth 2.0’da yer almak için gereken minimum 32 ETH’yi yatırabildi. Sözleşmede şu anda yaklaşık 17 milyon dolar değerinde 38.693 adet ETH var.

Kısacası Buterin’in 100 işlemle 32’şer ETH yollaması tesadüf değil. Bunun sebebi stake yapabilmek için minimum 32 ETH yatırılması gerektiği kuralı.

Stake etme, ödül karşılığında belirli bir süre için para yatırarak bir PoS blok zinciri ağını desteklemenin bir yoludur. PoS ağları, mevcut Ethereum ağı ve Bitcoin gibi madenciliğe dayanmaz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner