Yükleniyor...

Bitcoin Artık Bank of America, Netflix ve Shopify’dan Daha Değerli

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasa değeri ile McDonalds, Netflix ve Shopify gibi dünya devi markaları geçmeyi başardı.

bitcoin piyasa degeri ile unlu sirketleri geride birakti

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasa değeri ile McDonalds, Netflix ve Shopify gibi dünya devi markaları geçmeyi başardı.

Bitcoin şimdilik 288 milyar dolar piyasa değeri ile 21.sırada yer alıyor ve ilk 20 varlık arasına girmeye çok yakın. Bu piyasa değeri, lider kripto parayı, büyük şirketlerden, ulusal bankalardan daha değerli hale getirmeyi başararak, Apple, Google ve Tesla gibi şirketler ile aynı sınıfa taşıyor.

bitcoin piyasa degeri

Sıralamanın tamanına buradan ulaşabilirsiniz.

Sıralama, Bitcoin’i Covid-19 salgını sırasında düşük faiz oranları ve yüksek kredi temerrütleri nedeniyle Ocak ayından bu yana %30 değer kaybeden Bank Of America’nın 10 sıra üstüne yerleştiriyor.

Listenin üst sıralarında ise JP MOrgan Chase & Co., Tesla, Visa, Facebook ve Walmart yer alıyor. İlk üç şirket arasında ise, 2.02 trilyon dolar piyasa değeri ile Apple listenin başında yer alırken, 1.68 milyar dolar değeri ile Microsoft ikinci sırada ve 1.66 milyar dolar piyasa değeri Amazon üçüncü sırada yer alıyor.

Bitcoin’in bu listedeki tırmanışı, BTC’nin son yıllarda dünyanın en iyi performans gösteren varlıklardan birisi olarak genel kabul görme yolunda kaydettiği ilerlemeyi kanıtlıyor.

Özellike küresel salgın haline gelen koronavirüs esnasında Bitcoin, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Piyasalardaki ekonomik belirsizlik, zayıflamış ABD dolarına olan ilginini azalması gibi sebeplerden dolayı yatırımcılar güvenli liman olarak kabul edilen Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ediyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 15.493 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner