Yükleniyor...

Başkanlık Yarışını Joe Biden Önde Götürürken Bitcoin Yükseliyor Hisse Senetleri Düşüyor

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz gün, bir gece içerisinde yaklaşık 16.

abdubaskan adayi joe biden

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz gün, bir gece içerisinde yaklaşık 16.000 dolar seviyesine yükseldi. Yazım itibari ile lider kripto para birimi son 24 saatte %3’lük artış ile 15.480 dolar seviyesinden işlem görüyor. Hisse senetleri ise bugün genel olarak düşüşte. Dow Jones 66 puan kayıpla yaklaşık %0.30 değer kaybına uğradı.

ABD Başkanlık Seçimleri’ne bakacak olursak, Joe Bİden başkanlık için gerekli 270 delegenin 264’ünü elinde tutarak mevcut başkan Donald Trump’ın önünde yer alıyor. Ancak halen kesin seçim sonuçları için bir süre daha beklememiz gerekecek.

abd baskanlik secimi

Tahmin edileceği üzere Trump, mevcut sonuçlara sürekli olarak itiraz ediyor ve rakibi Biden’ı dolandırıcılık iddiası ile suçluyor. Donald Trump’ın suçlamaları devam ederken şu an için her saat aleyhine işliyor.

Biden’in zaferi ele almasının ardından, yeni bir koronavirüs yardım tasarısının ele alınacağı bekleniyor. FED’in tekrardan piyasalara dolar sürmesi ile birlikte, dolardaki mevcut zayıflık da giderek artacaktır.

ABD borsalarından Nasdaq gün içerisinde %0.2 değer kaybına uğrayarak 12.050 puan seviyesine geriledi. Dow Jones ise yazımızın başında da belirttiğim gibi %0.29 düşüş yaşadı. S&P 500 ise gün boyunca % -0.04 ile %0.02 arasında dalgalandı.

Birçok yatırımcı, ABD Merkez Bankası’nın tekrardan dolar basacağı sinyalleri vermesinin ardından, güvenli liman olarak görülen varlıklara yöneldi. Bu varlıklar arasında da hiç şüphesiz lider kripto para Bitcoin yer alıyor.

Bitcoin özellikle koronavirüs salgını esnasında birçok perakende ve kurumsal yatırımcının ilgi odağı oldu. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayan Bitcoin hızla yükselişe geçti. Yazım itibari ile 15.592 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in potansiyel yeni teşvik paketinin çıkması ile birlikte yükselişinin devam etmesi beklemiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner