CoinMarketCap'in 2023'ün 1. yarı raporu yayınlandı • Coinkolik
Yükleniyor...

CoinMarketCap’in 2023’ün 1. yarı raporu yayınlandı

Kripto veri toplayıcı CoinMarketCap, "CMC'ye Göre:

CoinMarketCap

Kripto veri toplayıcı CoinMarketCap, “CMC’ye Göre: Kripto Piyasası Analizi H1 2023” raporunu yayınladı.

Kripto veri platformu CoinMarketCap, “CMC’ye Göre: Kripto Piyasası Analizi H1 2023” raporunu paylaşıldı. Raporda madeni para bilgi sitesi, 2023’ün ikinci çeyreğini, yılın ilk çeyreğine kıyasla güçlü bir piyasa anlatısının olmaması da dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle “kayıp çeyrek” olarak nitelendirdi. Ancak rapora göre, birkaç alan güçlü bir büyüme ve direnç yaşadı.

Kripto endüstrisine yönelik veriler dikkat çekti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rapora göre 2023 yılının ilk çeyreği, Bitcoin gibi daha olumlu gelişmeler gösterdi. BTC’nin 30.014 dolara yükselerek fiyatınıile ikiye katlanması ve Arbitrum ve sıfır bilgi kanıtları gibi 2. katman ölçeklendirme çözümlerinin yükselişi. Buna ek olarak, Q1 , ürün güncellemeleri ve NFT pazarı Blur’un belirtecinin çıkarılmasıyla yönlendirilen güçlü bir nonfungible token (NFT) pazarı da gösterdi.

Veri toplayıcı ayrıca ikinci çeyreğin çığır açan gelişmeler “üretmekte başarısız olduğunu” da kaydetti. 2. Çeyreğin bir memecoin sezonu olduğunu gösteren trendlere ve yeni BRC-20 token standardının popülaritesine rağmen CoinMarketCap, 2. Çeyreğin 1. Çeyreğin sunduğu heyecanı yaratmadığını savundu. 

Buna rağmen veri şirketi, ikinci çeyrekte bazı olumlu olayların meydana geldiğini söyledi. Buna, genel kripto piyasası duyarlılığını göstermeyi amaçlayan bir ölçüm olan ve nötr olarak kabul edilen 52 puan gösteren Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi de dahildir. Bu sonuç, yılın başındaki 32 puandan çok daha iyi ve piyasada korkuya işaret ediyor.

Piyasa zorlu olsa da CoinMarketCap, belirli sektörlerin yılbaşından bugüne (YTD) piyasa kapitalizasyonlarında dayanıklılık ve büyüme gösterdiğini kaydetti. Bunlar arasında yüzde 704 büyüme gösteren sanal ve artırılmış gerçeklik, yüzde 323 büyüme gösteren yapay zeka ve büyük veriler yer alıyor. Bu arada, merkeziyetsiz projeleri ve altyapısı da geri dönüş yapmaya başladı. Verilere göre borç verme ve borçlanma yüzde 149, türevler yüzde 75, depolama yüzde86 ve birlikte çalışabilirlik yüzde 58 arttı. Sanal ve artırılmış gerçeklik gibi sektörler yıldan bugüne büyümede yüzde 704 artarken, yapay zeka ve büyük veri yüzde 323 arttı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x