Yükleniyor...

Potansiyel MetaMask Airdrop için uygunluk nasıl artırılır?

MetaMask AirDrop için hazırlıklar şimdiden başladı.

metamask airdrop

MetaMask AirDrop için hazırlıklar şimdiden başladı. Potansiyel bir AirDrop durumunda alma ihtimalini güçlendirmek için yapabileceğiniz birkaç şey mevcut…

Aylık 30 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan MetaMask cüzdanı, şüphesiz kripto alanında en çok kullanılan cüzdanlardan biridir. Kasım 2021’de Consensys CEO’su Joe Lubin, cüzdan için yerel token MASK’ın piyasaya sürüleceğini söyleyerek birçok yatırımcının bir airdrop hakkında spekülasyon yapmasına neden olmuştu. Ancak daha sonra Mart 2022’de MetaMask’ın ‘aşamalı ademi merkeziyetçiliği’ sürdürmek için kendi token’ını ve Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonu (DAO) başlatmayı planladığını doğruladı.

Lubin ayrıca DAO’nun topluluk mülkiyetini tanıtmayı hedefleyeceğinden bahsetti. Bu nedenle, lansman sırasında token’ın havadan atılacağına dair bir onay olmasa da, Lubin’in iddiası birçok kişinin token’ın bir airdrop yoluyla dağıtılacağına dair spekülasyon yapmasına neden oldu.

Bununla birlikte, MetaMask operasyonlarının lideri Jacobc.eth, bir röportajda MetaMask’ın token lansmanının bir “nakit gaspı” olmamasını sağlamak için ekstra önlemler aldığından bahsetti. Ayrıca, bir airdrop olsaydı, tokenin amacı yönetişim vermek olduğundan, “airdrop çiftçilerine” karşı önleyici tedbirler alacaklarını da belirtti.

MetaMask Airdrop nasıl alınır?

Potansiyel bir MASK airdrop’una hak kazanmak için, kullanıcıların muhtemelen MetaMask’ın sunduğu yerleşik özellikleri kullanmaları ve farklı ağlar ve protokollerle etkileşim kurmaları gerekecektir.

Token yatırın veya satın alın

Başlamak için, tokenleri cüzdan adresinize göndererek yatırmalı veya doğrudan MetaMask’tan ETH satın almalısınız. Token’ları doğrudan MetaMask’tan satın alırsanız kredi ve banka kartlarını, Apple Pay’i ve banka havalelerini kullanabilirsiniz.

Metamask’ın takas özelliğini kullanın

Airdrop şansınızı artırmak için MetaMask’ın kendi takas özelliğini de kullanabilirsiniz. Başlamak için uzantınıza gidin ve ‘Değiştir’i tıklayın. Takas etmek istediğiniz token’ı veya madeni parayı seçin ve tamamladığınızda ‘takas’ işlemini onaylayın.

MetaMask’ın takas özelliğinin bir toplayıcı işlevi gördüğünü ve MetaMask’ın işlem için %0.875 ücret aldığını da belirtmekte fayda var.

Airdrop için kriterlerden birinin işlem hacminiz olması da muhtemeldir, bu nedenle birkaç takas yapmanız iyi olabilir. Ayrıca bunu her hafta veya ayda bir yapmaya çalışmalısınız, çünkü airdrop kriterleri birkaç ay boyunca işlem yapmış olmayı da kapsayabilir.

Metamask’ın köprü özelliğini kullanın

Köprü özelliğini kullanmak için MetaMask uzantınıza gidin ve sizi yeni bir sayfaya götürecek olan ‘Köprü’ öğesini seçin.

metamask airdrop

Bu sayfaya getirildikten sonra, öncelikle köprü için hedef zincirinizi ve tokeninizi seçin. MetaMask daha sonra sizin için en ucuz ücreti otomatik olarak seçecektir.

2

Dilerseniz köprü sağlayıcınızı değiştirmek için ‘Farklı bir fiyat teklifi seçin’ seçeneğine tıklayabilirsiniz. Takas gerçekleştirmeye benzer şekilde, Metamask’ın yüzde 0,875 ücret aldığını not etmekte fayda var.

metamask airdrop

Airdrop için başka bir olası kriter, köprülemeniz gereken belirli miktarlar olabilir. Seçiminize bağlı olarak, kriterleri tutturduğunuzdan emin olmak için daha büyük miktarlarda birden fazla takas yapmak iyi olabilir. Ancak, bu oldukça maliyetli olabilir ve airdrop’un şu anda spekülatif olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

En iyi dApp’lerle etkileşime girin

Token’larınızı yatırdıktan sonra, farklı ağlardaki merkezi olmayan uygulamalarla da etkileşim kurabilirsiniz. Buradaki fikir, MetaMask cüzdanınızı token takası, staking, verim çiftçiliği, borç verme ve hatta NFT satın alma gibi işlemleri gerçekleştirmek için kullanmaktır . MetaMask cüzdanınızı dApp’e bağlamayı unutmayın.

Örneğin, Ethereum zincirinde Uniswap, SushiSwap ve OpenSea gibi popüler dApp’lerle etkileşim kurabilirsiniz. Merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Uniswap, kullanıcıların ERC-20 tokenlerini takas etmelerine olanak tanır. Öte yandan, Sushiswap aynı zamanda bir DEX’tir ancak verim çiftçiliği ve staking gibi ek özellikler sunar.

Metamask’ın Liquid Staking özelliğini kullanın

Liquid staking özelliğini kullanmak için MetaMask uzantınıza gidin ve sizi yeni bir sayfaya götürecek ‘Portföy’ü seçin.

11 1

Bundan sonra, ekranın sol tarafındaki ‘Stake’i tıklayın. Bu fonksiyon hala beta aşamasında olduğu için sadece iki staking sağlayıcısı var: Lido ve Rocket Pool.

22

En yüksek ödüle sahip sağlayıcı sizin için otomatik olarak seçilecektir. Diğer sağlayıcıya geçmek isterseniz, üzerine tıklamanız yeterlidir.

metamask airdrop

Sağlayıcıyı tıkladığınızda, stake etmek istediğiniz ETH miktarını girmeniz yeterlidir; bu size tahmini bir stake etme ödülü gösterecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner