Yükleniyor...

CoinShares, Almanya’nın Börse Xetra’sında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerini Listeliyor

Avrupa'nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares bugün Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin'in (LTC) fiziki destekli borsada işlem gören ürünlerinin Almanya'nın Börse Xetra borsasında çapraz listelendiğini duyurdu.

etp

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares bugün Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin’in (LTC) fiziki destekli borsada işlem gören ürünlerinin Almanya’nın Börse Xetra borsasında çapraz listelendiğini duyurdu.

CoinShares, Ocak ayında İsviçre’nin SIX Borsasında ETP’lerinin ilki olan bir Bitcoin ETP’yi tanıtmıştı. ETP’ler, küresel yatırım bankası Nomura, dijital varlık güvenlik şirketi Ledger ve CoinShares arasında ortak bir girişim olan kurumsal düzeyde bir dijital varlık sorumlusu olan Komainu’nun gözetiminde temel dijital varlıklarla fiziki olarak destekleniyor. ETP, borsada işlem gören bir fon gibi, borsada işlem gören bir finansal araçtır.

CoinShares’in fiziki Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerinin Börse Xetra’da listelenmesi, şirketin ETP’leri Avrupa Birliği genelinde dağıtması için verilen onayı takip ediyor ve kurumsal yatırımcılara dijital varlıklara yatırım yapma imkanı sağlıyor.

CoinShares’in ETP listeleri, Avrupa borsalarında giderek artan sayıda ETP’ye katılıyor. Merkezi New York’ta bulunan bir varlık yöneticisi olan WisdomTree, bu ay, halihazırda Almanya’nın Börse Xetra ve İsviçre’nin SIX’inde listelenen fiziksel destekli Bitcoin ve Ether ETP’lerinin Paris ve Amsterdam’daki Euronext borsalarında listelendiğini duyurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner