Yükleniyor...

Coinshares CSO’su Meltem Demirors, Bitcoin (BTC) Enerji FUD’unun Arkasında Ripple’ın Olduğunu Söyledi

Coinshares'tan Meltem Demirors, Bitcoin (BTC) enerji kullanımı FUD'unun arkasında Ripple'ın olduğunu iddia ediyor.

meltem d

Coinshares’tan Meltem Demirors, Bitcoin (BTC) enerji kullanımı FUD’unun arkasında Ripple’ın olduğunu iddia ediyor.

Coinshares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, kripto para biriminin aşırı elektrik kullanımına dayanan, şu anda yaygın olan Bitcoin karşıtı anlatının arkasında blockchain girişimi Ripple’ın olduğuna inanıyor. Bu, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in, Bitcoin enerji kullanımı FUD’unu düzenlediği iddia edilen tek bir şirket hakkında belirsiz bir açıklama yapmasından sonra geldi.

CEO Brad Garlinghouse, kendisinin Bitcoin yanlısı olduğunu iddia etse de, eski Yahoo yöneticisi Ripple’a bağlı XRP’yi tanıtmak için Mart 2017’den beri kripto para biriminin enerji tüketimini ve işlem maliyetlerini hedefleyen açıklamalar yapıyor. Son CNN röportajında, bir BTC işleminin 75 galon benzine eşit olduğunu söyledi.

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan davaya verdiği ilk yanıtta Bitcoin’in “muazzam karbon ayak izini” vurguladı. Nisan ayı sonlarında Larsen, Bloomberg’e Gary Gensler’in SEC’in “yeşil para birimlerine” odaklanacağını söyledi.

Demirors, Ripple’ın parası olduğunu ve “oyunun nasıl oynanacağını bildiğini” söylüyor. Şirket, geçen yıl yaptığı lobi çalışmalarına 690.000 dolar harcayarak kripto para birimi alanındaki diğer tüm oyuncuları geride bıraktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner