Yükleniyor...

Dünyanın En İyi Satranç Oyuncuları Bitcoin (BTC) İçin Yarışıyor

Dokuz günlük bir satranç turnuvasının sonunda kazananlar için 2.

bitcoin satranc ftx kripto

Dokuz günlük bir satranç turnuvasının sonunda kazananlar için 2.18 Bitcoin (BTC) var. Dünyanın en iyi satranç oyuncuları 2.18 Bitcoin ve 220.000 dolar nakit ödül için yarışacak. Yarışma, kripto para borsası FTX tarafından destekleniyor.

Decrypt’ten Ekin Genç’in haberine göre dünyanın en iyi satranç oyuncuları, bu hafta kripto para borsası FTX’in sponsor olduğu bir turnuvada 2,18 Bitcoin kazanmak için yarışacak. Dokuz gün sürecek FTX Crypto Cup’ın ilk maçında Magnus Carlsen, dünya şampiyonu unvanını uzun süredir rakibi Ian Nepomniachtchi’ye karşı savunacak. Carlsen ayrıca dünyanın en iyi 15 satranç oyuncusuyla karşı karşıya gelecek. FTX Cup, Kasım 2020’de başlayan ve 10 ay süren daha geniş Meltwater Champions Satranç Turu 2021’in bir parçası. Bu turun 1,5 milyon dolarlık toplam para ödülü havuzu var.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Reuters’e, teknoloji dostu matematik severleri cezbettiği için “satranç demografisinin kripto para birimi demografisi ile oldukça örtüştüğünü” söyledi. FTX Crypto Cup, TV2 ve Eurosport TV kanallarının yanı sıra çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Öte yandan kripto parayı satrançtan daha çok sevenler için bir alternatif var. 18 Mayıs’ta Chess.com kripto para borsası Coinbase’in kendi satranç turnuvasına sponsor olduğunu duyurdu. Ancak satranç uzmanlarının yer aldığı FTX Crypto Cup’tan farklı olarak Coinbase’in turnuvasında kripto para ‘uzmanları’ yer alacak. Onaylanan katılımcılar arasındaı Anthony Pompliano, Civic ve SiliconCape’in kurucusu Vinny Lingham ve eski rapçi ve kripto para yatırımcısı Logic yer alıyor.

Chess.com’un turnuvası 12 Haziran – 13 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Kazanan, seçtiği bir hayır kurumuna 25.000 dolara gönderir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner