Yükleniyor...

Domino’s Pizza’da Bitcoin (BTC) ile Maaş Dönemi

Hollanda'da 16 Domino's Pizza mağazasına sahip olan ve işleten Immensus Group, çalışanlarına maaşların bir kısmını Bitcoin (BTC) olarak verecek.

dominos

Hollanda’da 16 Domino’s Pizza mağazasına sahip olan ve işleten Immensus Group, çalışanlarına maaşların bir kısmını Bitcoin (BTC) olarak verecek.

Haberin duyurulması için “Bitcoin Pizza” gününü seçen Immensus, çalışanlarının maaşlarının bir kısmını Bitcoin ile alabileceğini ifade etti. Bunun sebebi ise Hollanda yasalarına göre maaş ödemelerinin bir kısmının zaruri bir biçimde avro ile yapılmak zorunda olmasıdır.

Immensus Group ortaklarından Jonathan Gurevich, bu politika ile birlikte 1000’den fazla kişinin Bitcoin’e ulaşacağını ifade etti. Gurevich ayrıca, birçoğu öğrenci olan çalışanlarının finans dünyasına aşina olmaları için motive etmek istiyor.

Immensus, bu çaba için Hollandalı kripto komisyoncusu BTC Direct ile ortaklık kurdu. Gurevich, Bitcoin işlem maliyetlerinin Immensus tarafından karşılanacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner