Yükleniyor...

CoinShares Raporu: Bitcoin Geçtiğimiz Hafta 225 Milyon Dolarlık Giriş Gördü

CoinShares raporuna göre, geçen hafta Bitcoin 225 milyon dolarlık bir giriş gördü.

coinshares raporu bitcoin gectigimiz hafta 225 milyon dolarlik giris gordu

CoinShares raporuna göre, geçen hafta Bitcoin 225 milyon dolarlık bir giriş gördü. Bu ise piyasaya girişlerin gerçekleştiği ardışık sekizinci hafta oldu.

Ekran Resmi 2021 10 12 14.11.28
Kaynak: CoinShares/Medium

Bitcoin ve diğer kripto varlıklardaki olumlu atmosfer, artan giriş oranlarına da yansıdı. Kripto varlık şirketi CoinShares’in raporuna göre, Bitcoin’e 225 milyon dolarlık bir giriş gerçekleşti. Bu ise, daha önce aktardığımız üzere olası bir Bitcoin ETF’ine yönelik beklentiler ve SEC Başkanı Gensler’ın göreli olarak olumlu kabul edilebilecek açıklamalarından destek aldı. Bilindiği gibi SEC gibi düzenleyicilerin kripto varlık piyasasına ilişkin olumlu bir bakış açısına sahip olması kurumsal yatırımcıların da bu türden ürünlere yatırım yapma olasılığını artırıyor.

Ekran Resmi 2021 10 12 14.14.11
Kaynak: CoinShares/Medium

Ethereum’un pazar hakimiyetinde az da olsa bir düşüş görüldü ve yaklaşık 14 milyon dolarlık bir çıkış göze çarptı. Solana ve Cardano gibi popüler altcoinler ise güçlü girişler görmeye devam etti. Solana düşük işlem ücretleri nedeniyle NFT topluluğu tarafından tercih edilirken, Cardano ise akıllı sözleşmelerle birlikte gelişen ekosistemi nedeniyle öne çıkıyor. Solana 12.5 milyon dolar, Cardano ise 3 milyon dolarlık bir giriş gördü ve bu durum, odağın tamamen Bitcoin’e kaymadığını gösteriyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner