Yükleniyor...

CoinStats’a kripto saldırısı: Cüzdanlar tehlikede

Kripto para portföy yöneticisi CoinStats, kullanıcılara güvenlik ihlalinin hafifletildiğini ve zamanla sistem güncellemeleri olacağını belirtti.

MicroStrategy hacker x

Kripto para portföy yöneticisi CoinStats, kullanıcılara güvenlik ihlalinin hafifletildiğini ve zamanla sistem güncellemeleri olacağını belirtti.

Kripto para portföy yöneticisi CoinStats, 1.590 kripto cüzdanını etkileyen bir güvenlik ihlalinin ardından kullanıcı etkinliğini geçici olarak askıya aldı. CoinStats, 22 Haziran X gönderisinde “Saldırı hafifletildi ve güvenlik olayını izole etmek için uygulamayı geçici olarak kapattık” diye yazdı .

“CoinStats ekibinin olaya anında müdahale etmesi sayesinde, tüm CoinStats Cüzdanlarının yalnızca yüzde 1,3’ü etkilendi, yani toplam 1.590 cüzdan” diye ekledi ve “bağlı cüzdanların ve CEX’lerin hiçbirinin etkilenmediğini” iddia etti.

kripto hack

Kripto saldırısının boyutu hala bilinmiyor

CoinStats, cüzdanların güvenlik ihlalinden ne ölçüde etkilendiğini açıklamadı ancak “güncellemeler kullanılabilir hale gelir gelmez” sağlanacağına söz verdi. Şirket web sitesinde , bağlı kripto cüzdanlara “salt okunur erişim istediğinden kullanıcıların varlıklarının her koşulda tamamen güvende kaldığını belirtiyor.

Platform, kullanıcılara tüm kripto cüzdanlarını bağlama ve bunu genel bir portföy izleyicisi olarak kullanma olanağı sunarak tüm cüzdanlarını tek bir yerden görüntülemelerine olanak tanıyor. Coinstats, şu anda etkilenen tüm kripto cüzdanlarını listeleyen bir Google dokümanı yayınladı. Soruşturma ilerledikçe listenin “değişebileceği” belirtildi ancak önemli bir değişiklik beklenmiyor.

“Cüzdan adresiniz bu etkilenen listede yer alıyorsa lütfen dışarı aktarılan özel anahtarınızı kullanarak paranızı hemen taşıyın” dedi.

Ancak topluluk üyeleri, listedeki mağdurları, durumla ilgili yardım teklif ediyormuş gibi davranarak ulaşabilecek dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

“Dolandırıcılar akıllıdır. Eğer eklentiniz bu listede yer alıyorsa ya da coinstats kullandıysanız ve bu konuda gönderi paylaştıysanız dolandırıcılar size “yardım etmek” için size ulaşmaya çalışıyor olabilir. Kimseye güvenmeyin,” diye yazdı kripto yorumcusu PPman.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner