Yükleniyor...

Binance CEO’su BtcTurk için konuştu: İşte son gelişmeler

Binance CEO’su Richard Teng, 22 Haziran'da siber saldırıya uğrayan yerli kripto para borsası BtcTurk hakkında söylemlerde bulundu.

BtcTurk kripto hack saldırı

Binance CEO’su Richard Teng, 22 Haziran’da siber saldırıya uğrayan yerli kripto para borsası BtcTurk hakkında söylemlerde bulundu. Teng, saldırının araştırılması konusunda faaliyette olduklarını belirtti.

Binance CEO’su, X hesabında yaptığı paylaşımda çalınan fonlardan 5,3 milyon doların üzerindeki kripto varlığı dondurduklarını belirtti:

Saldırının ardından açıklama yapan BtcTurk, hacker’ların sadece sıcak cüzdanlar üzerindeki bakiyenin bir kısmına eriştiğini, borsa varlıklarının büyük kısmının ise soğuk cüzdanlarda yer aldığını ifade etti.

BtcTurk çekim işlemleri aktif etti mi?

Yerli kripto para borsası BtcTurk, dün itibarıyla gerçekleşen saldırı sonrası resmi sayfasından bu sabah saatlerinde yeni açıklamalar yaptı. Saldırıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden yetkililer, ERC-20 kripto paralarında çekim işlemlerinin yeniden başladığını açıkladı.

Saat 08.06’da yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Daha önce duyurduğumuz siber saldırı ile ilgili çalışmalarımız Şirket içinde ve ilgili paydaşlar ile birlikte sürdürülmektedir. Tüm ERC20 kriptoparaların ERC20 ağından yatırma ve çekme işlemleri açılmıştır. Siber saldırıya uğrayan kriptopara yatırma çekme işlemleri siber güvenlik ekiplerimizin detaylı çalışmaları tamamlanınca peyderpey açılacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner