Yükleniyor...

O memecoin canlı yayında yüzde 90 düştü: Herkes şok oldu!

Popüler memecoin Rizz'in kurucusu, X'teki bir canlı yayın sırasında kripto paranın yüzde 90 düşüşüyle tepkilere maruz kaldı.

düşüş grafik yatırımcı

Popüler memecoin Rizz’in kurucusu, X’teki bir canlı yayın sırasında kripto paranın yüzde 90 düşüşüyle tepkilere maruz kaldı.

Bubblemaps CEO’su Nicolas Vaiman, çöküşten önce yayına katılmıştı ve olup bitenlerden haberdardı. Bubblemaps, uygun bir şekilde ifade edilen “bu space vahşiydi” başlığı altında X’teki olayları açıklayan bir başlık yayınladı.

Bubblemaps başlığına göre memecoin RIZZ geçen hafta Solana platformunda piyasaya sürüldü. Ekip, kurucuyu token’ı canlı yayında tanıtmak için X üzerinde space’e davet etti. Ancak Bubblemaps’in belirttiği gibi işler kötüye gitti.

memecoin kripto rug pull

Kripto para arzının yüzde 80’i ekipte bulunması dikkat çekti

Bubblemaps ekibi, kripto paranın balon haritasında gösterilen “balonlar” (görünüşte az sayıda hesaptaki büyük varlıkları gösteren kümeler) hakkında bilgi aldı. Daha sonrasında ise ekibin arzın 80’inden fazlasını kontrol ettiği ortaya çıktı.

Cointelegraph, Bubblemaps CEO’su Nicolas Vaiman’a ulaştı ve bize kendisinin başlangıçta Space’e davet edilmediğini ve beklenmedik bir şekilde katıldığını söyledi. Ona göre kurucu, etkinlik sırasında duygusallaştı. Vaiman, olay hakkında şunu söyledi:

“Fiyat düştüğünde Rizz’in kurucusu duygusal görünüyordu ve ben de soru sormaktan rahatsız oldum. Bir ara ağlıyor olabileceğini bile düşündüm.”

Vaiman ayrıca bir kaynağın Rizz’in kurucusu “Rick”in “gerçekten sorumlu” olmadığını iddia ettiğini söylüyor.

RIZZ’de yaşanan bu olay ile birlikte memecoin’lere olan güven azaldı. Özellikle de son zamanlarda ünlülerin akın ettiği memecoin piyasası, büyük tehlikeler ile karşı karşıya. Bu kripto paraların çok kolay bir şekilde üretilmesi ise rug pull vakalarını iyice artırdı. Bir süredir piyasayı emen memecoin’lerin bundan sonraki gidişatı ise merakla bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner