Yükleniyor...

Kripto paralarda ayı sinyali: Bitcoin (BTC) sert düştü!

Bitcoin balinaları, fiyatı 63 bin doların altına düşmeden hemen önce son iki gün içinde işlem faaliyetlerini yavaşlattı.

bitcoin veri endişe

Bitcoin balinaları, fiyatı 63 bin doların altına düşmeden hemen önce son iki gün içinde işlem faaliyetlerini yavaşlattı.

Santiment’e göre, 23 Haziran’da, 100.000 dolar veya üzerindeki toplam Bitcoin balina işlemlerinin sayısı, iki gün içinde 9.923 oldu; bu, iki gün önce kaydedilen 17.091 işleme göre yüzde 42’lik bir düşüş oldu. CoinMarketCap verilerine göre balina davranışındaki değişiklik, Bitcoin fiyatının 64.685 dolardan 63.422 dolara düştüğü dönemde gerçekleşti.

bitcoin veri btc balina

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, Bitcoin’in gelecekteki fiyatına dair büyük riskler alan balinalar da geri adım attı. Ki, 23 Haziran tarihli X gönderisinde , piyasa duyarlılığındaki düşüş eğilimini tanımlayan bir terim olan “Türev borsalarındaki balinalar riskten kaçınma modunda” dedi.

Ki, bunun arkasında spot ve türev borsalar arasındaki Bitcoin hareketlerini izleyen ve piyasa duyarlılığını yansıtan Interexchange-Flow-Pulse’un (IFP) “kırmızıya” dönmesine işaret etti.  IFP’nin kırmızıya dönmesi, Bitcoin’in gelecekteki fiyatına dayalı finansal sözleşmelere girmek için kullanılan platformlar olan türev borsalarından Bitcoin’lerini çeken trader’ların sayısında bir artışa işaret ediyor.

Bitcoin için kritik endeks nötr’e döndü

Kripto piyasası duyarlılığını ölçen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin’in kritik 60.000 dolar seviyesinin altına 59.122 dolara düştüğü 51 gün içindeki en düşük seviye olan 51 “Nötr” puana düştü.

Farside verilerine göre, Spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) de son altı işlem gününde bir dizi çıkış kaydetti. Altı günlük dönemde en büyük çıkış günü 13 Haziran’da 226,2 milyon dolardı.

Öte yandan diğer analistler farklı göstergelere Bitcoin fiyatına ilişkin iyimserlik işaretleri olarak bakıyor.

Glassnode baş analisti James Check, diğer adıyla “Checkmatey”, 23 Haziran X gönderisinde “Bitcoin Satış Tarafı Risk Oranı, piyasanın hareket etme zamanının geldiğini gösteren seviyelere ulaştı” diye yazdı.

“Alınacak olan tüm kârlar alındı. Kayıplar için de aynı şey geçerli” diye ekledi ve Bitcoin’in “korku, açgözlülük, panik veya coşku ateşini körüklemek için yeni bir fiyat aralığı bulması” gerektiğini açıklamadan önce ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner