Yükleniyor...

Yakında Defi Kaynaklı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Patlaması Görülebilir

"DeFi" olarak bilinen merkezi olmayan finans, son haftalarda kripto para birimi endüstrisinde bir moda haline geldi.

ok Yakında Defi Kaynaklı Bitcoin BTC ve Ethereum ETH Patlaması Görülebilir scaled

“DeFi” olarak bilinen merkezi olmayan finans, son haftalarda kripto para birimi endüstrisinde bir moda haline geldi. Finansal hizmetleri merkezi olmayan bir platforma taşımak, birçok kişi tarafından yıkıcı bir kullanım örneği olarak görülmektedir.

Veriler; Bitcoin’in son üç ayda %80 artarken, DeFi token’larının daha da iyi performans gösterdiğini ve aynı zaman dilimi içinde %100’den fazla arttığını göstermektedir. DeFi hala moda olmasına rağmen, analistler bu kripto para piyasası segmenti gerekli bir düzeltmeden geçtikten sonra Bitcoin’in bir ralli yaşamasını bekliyor.

Defi Bitcoin’i (BTC) Nasıl Artırabilir?

Mart’ın düşük seviyelerinden %150’den fazla arttıktan sonra Bitcoin, 9.000 dolar seviyelerinde durdu. Mayıs ayının başından bu yana, önde gelen kripto para birimi 8.500 ila 10.000 dolar arasında değişiyor ve bu seviyelerden neredeyse hiç sapmıyor.

Kripto para trader’ı Josh Rager, aşağıdaki grafiği yayınlayarak Bitcoin’in momentum eksikliğini gözler önüne sermektedir.

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, son haftalarda Bitcoin’den daha iyi performans gösteren DeFi tokenleri için çok farklı bir hikaye mevcut. Öyle ki CoinMarketCap sıralamasında ilk 100’de en iyi performans gösteren 10 kripto paranın 6’sı Defi kripto paralarıdır. Yine de bu DeFi yükselişi, Bitcoin’e daha fazla kazandırabilir.

Defi Düzeltmesi Bitcoin ve Ethereum’a Fon Sağlayabilir

Kripto para danışmanlığı ve yatırım fonu Spartan Group’un ortağı olan Kelvin Koh, 9 Haziran’da, “küçük altcoinler” yatırımcılar tarafından balon değerlere ulaştığında, Bitcoin güçlü sermaye girişleri yaşayacağını gözlemledi . MKR, LEND gibi tokenlerin gücüne atıfta bulunan Koh şunları söyledi:

“BTC menzile bağlıyken, son 4-5 hafta içinde daha küçük altcoin’lerin (DeFi olanlar) çoğunda büyük bir yeniden değerlendirme gördük. Bir noktada, bu değişikliklerin değerlemesi balon görünmeye başlayacak ve sermaye BTC’ye geri akacak.”

Bu düşünce, çoğu küçük altcoinin ABD doları yerine Bitcoin veya Ethereum’a karşı işlem yapmasına dayanıyor. Bu, eğer trader’lar altcoin’lerde aldıkları karları almak istiyorlarsa, Bitcoin ve/veya Ethereum almaları gerekecekleri anlamına gelir.

Tüm DeFi tokenlerinin kümülatif değerinin şu anda 6.5 ​​milyar doları aştığı gözüküyor. Bu tokenlerin %10-20 oranında geri çekilmesi Bitcoin ve Ethereum’a akan milyonlarca dolarlık sermayeye karşılık gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner