Yükleniyor...

Commonwealth Bank, Kripto Borsalarına Kırmızı Işık Yaktı

Avustralya'nın en büyük bankası olan Commonwealth Bank (CBA), dolandırıcılık riskini öne sürerek kripto para birimi borsalarına yapılan belirli ödemeleri reddedeceğini veya geçici olarak durduracağını söyledi.

avustralya

Avustralya’nın en büyük bankası olan Commonwealth Bank (CBA), dolandırıcılık riskini öne sürerek kripto para birimi borsalarına yapılan belirli ödemeleri reddedeceğini veya geçici olarak durduracağını söyledi.

CBA’nın bu hamlesi, SEC’in Binance ve Coinbase’e ardı ardına daha açmasından sonra geldi. Ek olarak bu hareket, başka bir büyük Avustralya bankası olan Westpac’in müşterilerin Binance ile işlem yapmasını yasaklamasından sadece birkaç hafta sonra gerçekleşti. CBA, 8 Haziran’da kripto para borsalarına yapılan belirli ödemeleri reddedeceğini veya 24 saatlik bir beklemeye alacağını berlitti. Banka, henüz yeni önlemlerden hangi borsaların veya ödeme türlerinin etkileneceğini açıklamadı.

Ekran Resmi 2023 06 08 09.09.03

Commonwealth Bank’ten Açıklamalar Geldi

Commonwealth Bank (CBA), müşterilerini kripto para borsalarına belirli ödemeler yapmakla ilgili dolandırıcılık faaliyetlerinden korumaya yardımcı olmak amacıyla yeni önlemler aldığını açıkladı. Banka yetkililerinin bir diğer açıklaması, kripto para birimleri satın almak için kripto borsalarına para gönderen müşterilere ayda 10.000 Avustralya doları (6.650 dolar) limiti önümüzdeki aylarda getirileceği oldu.

CBA, bugünden itibaren kripto para birimi borsalarına yapılan belirli ödemeleri reddedecek veya 24 saat beklemeye alıcak. Ayrıca önümüzdeki aylarda 10.000 dolarlık limitler getirecek. Banka’nın kripto para birimi alımları için borsalara yapılan müşteri ödemelerini belirleyebileceği ifadelerine yer verildi.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner