Yükleniyor...

SEC’in Onayladığı Tek Kripto Para Uçuşa Geçti!

SEC tarafından şu ana kadar onaylanmış olan tek kripto para, son zamanlardaki kaostan sonra patlama yaptı.

SEC

SEC tarafından şu ana kadar onaylanmış olan tek kripto para, son zamanlardaki kaostan sonra patlama yaptı.

SEC’in Coinbase ve Binance’i karşısına almasından sonra altcoin piyasası büyük ölçüde değer kaybetti. 27.450 dolardan 25.300 dolara gevşeyen Bitcoin (BTC), kripto endüstrisinde panik havası yarattı. BTC’deki düşüşün, altcoin’lere yansıması ise daha büyük oranlarda gerçekleşti. Pek çok altcoin’de yüzde 20’ye yakın düşüşler gözlemlenirken, SEC tarafından onay tek kripto para ise son iki günde yüzde 30 değer kazandı. Piyasadaki bu denli geri çekilmelere rağmen patlama yapan kripto para, şimdilerde yatırımcıların dilinden düşmüyor.

Ekran Resmi 2023 06 08 10.44.23 1

Herkes Düşerken O Yüzde 30 Artış Gösterdi: Stacks (STX)

Blockstack’in (STX) token’ı olan Stacks (STX), 2019’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) dijital token arzı için onay alabilen ilk ve tek kripto para oldu. STX, sonuç olarak SEC’in Regulation A+ yönetmenliği çerçevesinde 23 milyon dolarlık yatırım fonu toplayabilmişti.

Birçok kripto para borsasına dava açan SEC, dün itibariyle de Binance US’de onlarca coin’in delisi olmasına yol açmıştı. SEC’ten onay almayı başaran ilk ve tek kripto para birimi STX, kaostan pozitif yararlanarak yukarı yönlü fiyatlama yaptı. STX, son 24 saatte yüzde 30’luk, son 24 saatte de yüzde 12’lik bir yükseliş sergiledi. Ayrıca günün en çok artış gösteren kripto para birimi oldu.

Ekran Resmi 2023 06 08 10.55.41

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner