Yükleniyor...

Coinbase CEO’su, Binance ve Coinbase Davalarının Farklı Olduğunu Söyledi

SEC, ABD menşeli kripto para borsası Coinbase'e dava açmasının ardından CEO Brian Armstrong CNBC'ye konuştu.

coinbase 1

SEC, ABD menşeli kripto para borsası Coinbase‘e dava açmasının ardından CEO Brian Armstrong CNBC’ye konuştu.

SEC’in Coinbase’e dava açmasının ardından CEO Brian Armstrong, Twitter üzerinden açıklamalarda bulunmuştu. Bununla birlikte Armstrong, CNBC’ye katılarak davanın Binance ile farklılıklarını anlattı.

Coinbase CEO’su, CNBC Yayınına Katılarak Akıllardaki Soruları Giderdi

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, CNBC’ye katılarak kendi borsasına açılan davaya dair detayları aktardı. Armstrong, SEC’in kendi şirketine karşı açtığı davayla rakip borsa Binance‘in durumu arasındaki önemli farklara dikkat çekti.

dava

Armstrong, her iki şirketin düzenleyici eylemlerle karşı karşıya gelmesinin zamanlamasına dikkat çekti. Ek olarak davaların oldukça farklı olduğunu belirterek, Binance’e örtülü bir şekilde gönderme yaptı.

Armstrong, “Şirketler gerçekten daha farklı olamazdı” diyerek iki şirket arasındaki farkı vurguladı. SEC, Coinbase’e dava açarken, Binance’e yönelttiği gibi dolandırıcılık ve suistimal suçlamalarına yer vermedi. Binance, Coinbase’den farklı olarak hileli faaliyetlerle suçlanmış ve bu da iki şirket arasında farklı bir yasal ve düzenleyici mücadele olduğunu gösteriyor. Armstrong’un altını çizdiği önemli bir ayrım, Binance davasında şirket CEO’su Changpeng Zhao’nun bizzat sanık olarak adlandırılmasıdır.

Armstrong ise kendisi SEC’in Coinbase’e karşı açtığı davada bireysel olarak yer almadı, bu da SEC’in iki şirketin liderliği ve kurumsal davranışı arasında bir fark olduğunu düşündürebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner