Yükleniyor...

ConsenSys CEO’su Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den (BTC) Daha Büyük Olacağını Söyledi

ConsenSys CEO'su Joseph Lubin, son Bloomberg röportajında, "yeni nesil ekonomi"nin “dar bir para sistemi”nden kat kat daha büyük olacağını söyledi.

joseph lubin

ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, son Bloomberg röportajında, “yeni nesil ekonomi”nin “dar bir para sistemi”nden kat kat daha büyük olacağını söyledi. Lubin’in bu benzetmeleriyle ilk olarak Ethereum’u, ikinci tanımla da Bitcoin’i kast ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lubin, internete benzettiği Ethereum (ETH) ekosisteminin Bitcoin’i çoktan geride bıraktığını söylüyor:

“Ethereum ekosistemi, geliştirici etkinliği miktarı, günlük işlem sayısı, token sayısı cinsinden işlem değeriyle Bitcoin’in önünde. ETH, Bitcoin’den çok daha büyük olacak.”

Daha önce bildirildiği üzere, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, aynı teknolojiye bağlı kalırsa Bitcoin’in geride kalma riskinin büyük olduğunu iddia etmişti.

İkinci en büyük kripto para birimi, Proof of Work konsensüs mekanizmasından uzaklaşma ve Proof of Stake aşamasına geçme sürecinde. Bugün ikinci en büyük blok zinciri “Londra” hard fork’u gerçekleşecek. Yakım mekanizması nedeniyle protokol tarihindeki en önemli yükseltmelerden biri olarak müjdelenen EIP 1559’u içerir. Lubin de dahil olmak üzere ETH topluluğu, bu adımı ultra para tanıtımı olarak tanımlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x