Yükleniyor...

ConsenSys, zkEVM Açık Testnet’i Mart’ta Yayına Girecek

Ethereum yazılım geliştiricisi ConsenSys, zkEVM açık testnet'inin Mart 28'de yayına gireceğini açıkladı.

ConsenSys, Hal'ı Satın Aldı

Ethereum yazılım geliştiricisi ConsenSys, zkEVM açık testnet’inin Mart 28’de yayına gireceğini açıkladı.

Bir kriptografi türü olan sıfır bilgi veya diğer adıyla ZK, yılın en popüler Blockchain teknolojilerinden biri olarak görülüyor. Birçok girişim bu alanda yeni şeyler üretmeye devam ediyor.

ConsenSys’ın, zkEVM Testnet’i Bu Ayın Sonunda Yayına Girecek

ConsenSys, Aralık ayında özel bir zkEVM test ağı başlattığını duyurmuştu. Test ağının ardından zkEVM bu ay sonu herkese açık hale gelecek.

Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan en bilinen yazılım firmalarından olan ConsenSys, 28 Mart’ta sıfır bilgi teknolojisi kullanan bir Ethereum Sanal Makinesi (zkEVM) genel test ağını piyasaya sürecek. Şirketin aralık ayında başlattığı Ethereum Sanal Makinesi bu zamandan beri 350.000’den fazla işlem gerçekleştirdi.

Nomad Baglantili Bir Cuzdan Ethereum Transferi Gerceklestirdi

Endüstri gözlemcileri tarafından bu yılın en trend Blockchain teknolojilerinden biri olarak görülen Ethereum ekosistemine yenilik getirmek için birden fazla şirket yarışıyor.

ZK teknolojisi için birçok bilinen firma bir yarış halinde. Bu ayın ilerleyen günlerinde Polygon, ana ağ beta zkEVM ile yayına girecek. Scroll ve Matter Labs ayrıca ZK toplamaları ile çıktıklarını duyurdular, ancak tarih belirlemediler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner