Yükleniyor...

Coronavirus Destekli Kripto Para Piyasaya Sürüldü

İlginç bir konsepte sahip olan CoronaCoin (NCOV), piyasaya sürüldü.

fidelity clear 11

İlginç bir konsepte sahip olan CoronaCoin (NCOV), piyasaya sürüldü. Kripto para birimi, Reddit üzerinden yapılan duyuru ile tanıtıldı. Bu coin, coronavirus’e endeksli olacak. Kısacası virüs ne kadar yayılırsa, kripto para birimi o kadar değerlenecek.

Maalesef coronavirus yayılmaya devam etmekte ve daha fazla ülke bu hastalığın kontrol altına alınması için ciddi önlemler almaktadır. İnsan sağlığı üzerindeki trajik etkisi devam ederken virüs, kripto para dünyasını da etkiledi. Piyasa yakın zamanda coronavirus destekli token olan CoronaCoin’in doğumunu görmüş oldu.

Coronavirus Destekli Paranın Yaratılışı

Önceki gün coronavirus destekli coin, Reddit postu ile dünyaya duyuruldu. CoronaCoin’in (NCOV) bir ERC-20 token’ı (Ethereum tabanlı) olacağını bildirildi.

Web sitesine göre bu kripto para biriminin asıl amacı, farkındalığı yaymak. Projeyi ortaya koyan ekip ilk arzı dünya nüfusuna oranladı. Bu rakam sürekli olarak güncellenecek. Virüsten  etkilenen ya da ölen insan sayısına göre arzın azalacağı ifade ediliyor. Fakat arzın azalmasına bağlı olarak paranın değer kazanması, insanların coin’e şüpheyle bakmasına neden oldu. Yani insanların bu virüsten hayatını kaybetmesi, yatırımcıları memnun edeceğe benziyor. Bu da etik olup olmadığına dair tartışmalara yol açıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Melis
Melis
4 yıl önce

Yuh be

Fürahi
Fürahi
Cevap Ver  Melis
4 yıl önce

Berbat kafalar. Virüsler de illüzyon ayrıca

ck x banner
ck youtube banner