Yükleniyor...

Cosmos Kurucusu, Ethereum Merge’ü Hakkında Konuştu

Cosmos kurucusu Ethan Buchman, yaklaşmakta olan Ethereum merge'ünü "büyük bir olay" olarak nitelendirdi.

cosmos ethereum

Cosmos kurucusu Ethan Buchman, yaklaşmakta olan Ethereum merge’ünü “büyük bir olay” olarak nitelendirdi.

Buchman, Ethereum’un bir.çok rakip projenin önünü açtığını belirterek blokzincirinden övgüyle söz etti.

Cosmos Kurucusu, Ethereum’u Övdü

Cosmos kurucusu Ethan Buchman, Ethereum merge’ünün büyük bir olay olduğunu dile getirdi.

Ethereum’un proof-of-work konsensüs algoritmasından proof-of-stake’e geçmesi oldukça zorlu bir süreç olsa da Ethereum kısa bir süre içerisinde PoS’a geçiş yapacak.

Merge yükseltmesi için ilk etapta 2016 yılı belirlense de, yükseltme defalarca ertelendi. Buchman, merge yükseltmesi için büyük çaba sarf eden Ethereum mühendislik ekibini de övdü.

Ethereum rakibi Cosmos’un kurucusu Ethan Buchman, Ethereum’u merge yükseltmesinden ötürü övse de, diğer rakipler Buchman’ın heyecanını paylaşmıyor. Kısa bir süre önce Tezos’un kurucu ortağı Arthur Breitman, Merge yükseltmesinin aşırı abartıldığını dile getirdi. Breitman, birçok blokzincirinin hali hazırda proof of stake’e geçtiğini belirtti ve Ethereum’un yükseltmesinin çığır açan bir şey olmadığını kaydetti.

Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko da yapılan yükseltmenin önemli bir etkisi olmayacağı görüşünü paylaştı.

Ethereum’un proof of stake’e geçmesiyle birlikte en büyük ikinci blokzinciri, çok daha az enerji tüketecek. Bununla birlikte Ethereum’daki ölçeklendirme problemlerinin çözümü için bir süre daha beklenmesi gerektiği de ifade ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner