Yükleniyor...

Ethereum Merge Yaklaşırken 3.8 Milyar Dolarlık ETH Yakıldı

Ethereum Merge öncesi 3,8 milyon dolar değerinde ETH yakımı gerçekleştirildi.

Ethereum Merge Yaklasirken 3.8 Milyar Dolarlik ETH Yakildi

Ethereum Merge öncesi 3,8 milyon dolar değerinde ETH yakımı gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Merge hazırlıklarını sürdüren Ethereum (ETH) geliştiricileri, geçiş öncesi bir takım hazırlıklar yapmışlardı. Bunlardan biri de Ethereum’un arz kontrolü için yapılmıştı. Bu doğrultuda eklenen EIP-1559 protokolünden bu yana, milyarlarca dolar değerinde ETH piyasadan kaldırıldı.

Yakılan ETH Miktarı 2,6 Milyonu Aştı

Yakılan ETH miktarı 2,6 milyonu aştı, bu da mevcut fiyatla yaklaşık 3,8 milyar dolara tekabül ediyor. Yakılan miktarın ATH ile ölçüldüğünde, değerinin daha da yüksek olacağı ve yaklaşık 12 milyar dolar civarında olacağı belirtiliyor.

U.Today‘de yer alan habere göre, Ethereum’un yıllık enflasyon oranı yüzde 50’den fazla düştü ve ETH’yi deflasyonist bir varlık olmaya yaklaştırdı. Bu da ETH ihracının, yanma oranının altına düşeceği anlamına geliyor.

Ethereum Mergeunde Hata Bulundu

Merge güncellemesi ile Ethereum’un toplam ihracı yüzde 90 oranında azalarak ağın enflasyonunu son derece düşük bir seviyeye itecek. İhracın azalması ve benimsenmenin artmasıyla birlikte, Ethereum’a olan talep, varlığın fiyatını daha etkili bir şekilde artıracak.

Fon çıkışı, Ethereum için neredeyse yüzde 80 fiyat düzeltmesine neden oldu. Büyük düzeltme, Ethereum ağının gelirinin ana kaynakları olan DeFi ve NFT endüstrilerinden gelen çıkışlarla ilişkilendiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner