Yükleniyor...

Covid-19’a İlaç Bulunduğu İddia Edildi, Geleneksel Piyasalar Hareketlendi

Bitcoin dün fiyatında önemli bir artış görerek 7 bin dolar seviyesine tekrardan yükseldi.

koronavirusu durduran ilac bulundu

Bitcoin dün fiyatında önemli bir artış görerek 7 bin dolar seviyesine tekrardan yükseldi. Şimdiye kadar da bu seviyelerde iyi bir iş çıkardı. Bu arada, Gilead adındaki bir ilacın koronavirüs üzerinde etkili olduğunu yönünde haberler çıkınca, geleneksel piyasalar da yeşil bölgeye girdi.

Bitcoin Fiyatı 7 Bin Doların Üzerinde

Son 7 gün içinde Bitcoin’in piyasa hakimiyeti % 64 civarında sabit kaldığından, kripto pazarında kayda değer bir değişiklik olmadı. Bu da altcoinlerin son dalgalanma sırasında yeni bir zemin yakalayamadığı anlamına gelir.

Görsel Kaynağı: Coin360

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, altcoinlerin çoğu aynı zamanda yeşil bölgede işlem görüyor ve son 24 saatte küçük kazançlar elde ettikleri görülüyor. Neredeyse tüm kripto para birimleri sabit kalırken; XRP, EOS, TRX ve LTC gibi bazı altcoinler % 1’den daha az bir miktarda kayıplar gösterdi.

Bir İlaç Koronavirüse Karşı Etki Gösterince, Wall Street De Yükseliş Gösterdi

Bir raporda Gilead Sciences tarafından geliştirilen bir ilacın yeni koronavirüsün (COVID-19) tedavisinde etkili olduğu iddia edilince, geleneksel piyasalardaki vadeli işlemler de artış gösterdi.

Rapora göre, bir çalışmada Koronavirüsü Remdesivir ile tedavi eden Chicago’daki bir hastane, ciddi semptomları hızla iyileştirmeyi başarmıştı. Bu konuda konuşan baş stratejist Matt Maley şunları söyledi:

“Bu kesinlikle iyi bir haber. Tabii ki, son zamanlarda bunun gibi birkaç iyi haber daha duyduk ancak insanların umduğu gibi çıkmadılar. […] Asıl soru ise, ekonominin şu anda insanların düşündüğünden daha hızlı ‘toparlanabilecek’ olup olmadığıdır.”

S&P 500 Vadeli İşlemleri bu haberin yazımı sırasında 74 puan yükselerek, % 2.6 civarında bir artış gösterdi.

Dow Jones vadeli işlemleri de %3 oranda yaklaşık 690 puana ulaşırken, Nasdaq 100 vadeli işlemleri de %2 oranda arttı.

Piyasalar düzenli ticaret için hala kapalı olsalar da, vadeli işlem fiyatlarındaki artış olumlu bir gelişmeye işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner