Yükleniyor...

Cristiano Ronaldo’nun başı dertte: NFT davası açıldı!

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, Binance ile yürüttüğü NFT kampanyasından dolayı davalık oldu.

Ronaldo

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, Binance ile yürüttüğü NFT kampanyasından dolayı davalık oldu.

27 Kasım tarihinde, kariyerini Suudi Arabistan’da sürdüren Cristiano Ronaldo’ya Florida Bölge Mahkemesinde dava açıldı. Dava, Ronaldo’nun Binance ile yürüttüğü NFT kampanyasını ele aldı.

Açılan toplu davada Ronaldo, Binance platformunda NFT kampanyası yürüterek yatırımcı kayıplarına yol açtığı gerekçesiyle suçlandı.

Binance, Ronaldo ile sözleşme imzalayarak NFT koleksiyonlarını tanıtmıştı.

Cristiano Ronaldo, Binance ile yürüttüğü kampanya nedeniyle davalık oldu

Binance, Cristiano Ronaldo ile kampanya yürüterek bir dizi NFT koleksiyonunu tanıttı. NFT’ler Ronaldo’nun da imzasını içerdi. Ancak bu NFT’ler, aradan geçen birkaç ayın ardından dava konusu oldu.

Ronaldo’ya ABD’de toplu dava açıldı. Davacılar, Ronaldo’nun Binance ile yürüttüğü kampanya sonucunda NFT koleksiyonları aracılığıyla yatırımcıları mağdur ettiği iddia edildi.

Ronaldo’nun Instagram’da 613 milyon ve X platformunda 110 milyon takipçisi bulunuyor. Büyük bir kitleye hitap eden Ronaldo, Binance NFT’lerini iş birliği adı altında tanıtmıştı.

Dava, Ronaldo’nun sosyal medyada platformlarındaki yarım milyardan fazla takipçi gücünü kullanarak Binance’i tanıttığını ileri sürüyor.

ABD’nin Florida Bölge Mahkemesine yapılan şikayette, Ronaldo’nun kampanyada başarılı olduğu ve NFT’lere talebin yüzde 500 oranında arttığı ifade edildi.

Davada yer alan ifadede, “Ronaldo’nun promosyonları, milyonlarca takipçisini, hayranını ve destekçisini Binance platformuna yatırım yapmaya teşvik ederek Binance’in kayıt dışı menkul kıymetlere yatırım yapma konusunda teşvik etmesini sağladı veya yardımcı oldu.” denildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner