Yükleniyor...

Cross River Bank’a FDIC Şoku

Kripto dostu Cross River Bank, bazı uygulamaları sebebiyle FDIC incelemesiyle karşı karşıya.

FDIC

Kripto dostu Cross River Bank, bazı uygulamaları sebebiyle FDIC incelemesiyle karşı karşıya.

Kripto dostu Cross River Bank, düzenleyicinin “güvenli olmayan veya sağlam olmayan bankacılık uygulamaları” olarak adlandırdığı Federal Deposit Insurance Corporation’dan bir onayına tabi tutuldu.

Cross River Bank, FDIC İncelemesiyle Karşı Karşıya

Banka, FDIC emrinde listelenen sorunları kabul etmedi veya reddetmedi. Federal Deposit Insurance Corporation, kripto dostu Cross River Bank’a “güvenli olmayan veya sağlam olmayan bankacılık uygulamaları” ile ilgili bir onay emri gönderdi.

ABDli Komite Baskani Kripto Vergi Yasasi icin Erteleme Istedi

Bankaya FDIC’den gelen onay emri metninde şunlar yazılıydı:

“FDIC konuyu değerlendirdi ve bankanın, iç kontrolleri, bilgi sistemlerini kurma ve sürdürmede başarısız olarak yürürlükteki adil borç verme yasalarına, düzenlemelerine uyumuyla ilgili olarak güvenli olmayan veya sağlıklı olmayan bankacılık uygulamalarına giriştiğini ne kabul ne de inkar etti.”

Bir Cross River Bank sözcüsü, emrin bankanın iki yıl önceki borç verme süreçlerinin yöntemleriyle ilgili standart bir incelemenin sonucu olduğunu ifade etti. 

Sözcü açıklamalarında şunları dedi:

“İncelemeden önce iyileştirilebilecek alanları belirledik ve inceleme diğerlerini belirledi. O zamandan beri, teknoloji ve personele yatırım dahil olmak üzere adil kredi verme ve diğer programlarımızda proaktif olarak önemli geliştirmeler yaptık. Şu anda iyileştirmelerin çoğu tamamlandı. Kalan iyileştirmeler ise önümüzdeki aylarda tamamlanacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner