Yükleniyor...

Crypto.com, Avrupa Genel Merkezini Paris’te Kuracak

Kripto para platformu CryptoCom, Avrupa genel merkezini Paris'te kuracağını söyledi.

Crypto.com Avrupa Genel Merkezini Pariste Kuracak

Kripto para platformu CryptoCom, Avrupa genel merkezini Paris’te kuracağını söyledi.

Dünya çapında 50 milyondan fazla kullanıcısı olan kripto para borsası platformu, geçen ay Fransız piyasa otoritesi tarafından düzenleyici onayı almıştı. Fransa’daki müşterilere ürün ve hizmetler sunmasına izin verilen firma, Avrupa’daki genel merkezi için Fransa’yı seçti.

Crypto.com, Avrupa Genel Merkezi Tercihini Fransa’dan Yana Kullandı

Singapur merkezli Crypto.com, bugün yaptığı açıklamada, Avrupa genel merkezini Paris’te kuracağını duyurdu.

Firma, piyasa operasyonlarının kurulmasını desteklemek için Fransa’da 145,7 milyon dolar yatırım yapacağını belirterek; uyumluluk, iş geliştirme ve ürün alanlarında yerel yetenekler alacağını da sözlerine ekledi.

cryptocom

Kripto para platformu Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, Fransa’da düzenleyici onayı aldıktan sonra Avrupa pazarıyla ilgili olarak şunları söylemişti:

“Avrupa pazarı, Crypto.com’un uzun vadeli büyümesi ve başarısı için kritik öneme sahip. Fransa’da AMF onayını almaktan son derece gurur duyuyoruz.”

Şirket daha önce İtalya’da da lisans onayı almıştı. Fransa’dan alınan onay sonrasında Avrupa genel merkezinin kurulacağı yer seçimi de Paris ile tamamlanmış oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner