Yükleniyor...

Crypto.com Exchange Nedir, Ne İşe Yarar?

Crypto.

Crypto.com Exchange nedir 1

Crypto.com Exchange, çeşitli kripto para birimlerinin listelendiği uluslararası bir kripto para borsasıdır. Platform, 2016 yılında kurulmuştur.

Crypto.com Exchange Nedir?

Kripto para birimlerinin oluşması ile yatırımcıları da artmıştır. Artan yatırımcıların, bol seçenekli ve güvenli işlem yapması için farklı platformlar da ortaya çıkmıştır. Kripto para borsaları, kullanıcılara sundukları hizmetler ile rekabet halindedir. Söz konusu platformlardan biri de Crypto.com’dur. Crypto.com, kullanıcılar için eksiksiz bir hizmet paketi sunarak kripto para birimini günlük yaşamın bir parçası haline getirmeyi amaçlamaktadır. Diğer kripto para borsalarından Crypto.com’u ayıran temel özellik, ücretlerin düşük olması ve kullanıcılar için oldukça cömert ödül programlarıdır.

Crypto.com, The Staple’s Center’ın isim haklarını satın aldıktan sonra, kripto para ekosisteminde oldukça bilinen bir isim haline gelmiştir. Kullanıcıların, kripto para alım satımı yapabilecekleri, dijital varlıklarını güvenle saklayabilecekleri bir platformdur. Ayrıca Crypto.com, yatırımcılar için günlük satın alımlar yapılabilen tam hizmetli borsa olarak da tanımlanmaktadır. Crypto.com, güvenliğe oldukça önem vermektedir ve düşük ücretler ile yatırımcılara birçok fırsat sunmaktadır. 2016 yılında kurulan Crypto.com, 200’den fazla kripto para birimini listelemekte ve 150’den fazla işlem çiftine sahiptir. Ayrıca banka ve kredi kartı kullanarak mobil uygulamalarda 20’den fazla itibari para ile kripto para satın almaya olanak tanır. Bunun yanı sıra Crypto.com, gelişmiş doğrulama gereksinimlerini tamamlayan kullanıcılar için de kaldıraç sunmaktadır. Kaldıraç, kullanıcıların bir ticaretin veya yatırımın oynaklığını büyütmek için borç para almasına olanak tanımaktadır.

Crypto.com Nasıl Çalışır?

Crypto.com’un kuruluş amacı, dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırmak olmuştur. Öncelikle bir kripto ödeme ürünü olarak başlayan oluşum, mavcut durumda popüler bir kripto para birimi merkezi haline gelmiştir. Crypto.com hem masaüstünde hem de mobil uygulamada çalışmaktadır. Hesap oluşturulup kimlik doğruladıktan sonra borsa, uygulama veya DeFi cüzdanı aracılığıyla alım satım yapılabilmektedir. Uygulama ile borsa arasındaki fark kafa karıştırıcı olabilir. Uygulama ve tarayıcının aynı hesaba erişmenin farklı yolları olduğu diğer kripto borsalarının aksine, Crypto.com’da iki sistem ayrıdır. İkisi arasında para taşımak kolaydır. DeFi cüzdanı tamamen başka bir üründür. Diğer kullanıcılarla kripto para birimleri takas edilmesine izin veren merkezi olmayan bir borsadır.

Crypto.com, spot ve türev borsalarını birleştirerek GEN 3.0 Borsası adını verdiği platformu piyasaya sürmüştür. Birçok faydaya sahiptir. Örnek olarak; çoklu teminat desteği, marj gereksinimlerini azaltacak ve sermaye verimliliğini artıracak Akıllı Çapraz Marj Politikası verilebilir. Birçok Crypto.com kullanıcısı için yeni GEN 3.0 Exchange’in getireceği en etkili değişikliklerden biri, Crypto.com’un sunduğu her şeyi tek bir uygulamada alıp satabilecek olmalarıdır. Uygunluk gereksinimlerini karşılayan yatırımcılar, ek teşvikler ve avantajlar almak için VIP programına başvurabilmektedir.

Avantajları

  • Nakit geri ödemeli Visa kartı mevcuttur.
  • Çeşitli kripto para birimlerini içerir.
  • Yüksek güvenlikli ve düşük ücretlere sahiptir. Güvenli, düşük maliyetli bir kripto para birimi ticaretine erişmek isteyen yatırımcılar için uygundur.
  • Tüm kripto ihtiyaçları için tek adres olma özelliği taşımaktadır. (cüzdan, ticaret, harcama ve daha fazlası)
  • Faiz, ödül ve indirim kazanmanın birçok yolu mevcuttur. Sık işlem yapmadan bakiyelerinden faiz kazanmak isteyen pasif yatırımcılar için uygundur.
  • Mobil uygulaması mevcuttur. Tüm ihtiyaçlarını telefon veya tabletlerinden halletmeyi tercih eden mobil yatırımcılar için uygundur.

Dezavantajları

  • Kredi ve borç alımları için ücretler nispeten yüksektir.
  • ABD’de sunulmayan bazı hizmetler mevcuttur.
  • Müşteri hizmetleri desteği iyileştirilmelidir.
  • Eğitim kaynakları eksiktir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner